Мобілізований у «ДНР» Максим Сорокін з Донецька, який воював проти України на Херсонщині, отримав заочно 15 років в’язниці

Новини
сорокин

Тернопільський міськрайонний суд 10 жовтня виніс заочний вирок 20-річному мешканцю Донецька Максиму Сорокіну. Його визнано винним у державній зраді в умовах воєнного стану і добровільній участі в незаконних збройних формуваннях і засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Після мобілізації до лав так званої «ДНР» у 2022 році Сорокін воював проти українців на території Станіславської і Білозерської громад на Херсонщині, а також у Миколаївській області.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що 20-річний безробітний Максим Сорокін, мешканець Донецька, не пізніше березня 2022 року добровільно вступив до лав терористичної організації «ДНР» і отримав посаду командира гранатомету зі званням сержанта. Одразу після цього він став воювати проти Збройних сил України спільно з окупаційними військами РФ на території Білозерської і Станіславської громад Херсонського району Херсонської області.

Як вказано у вироку суду, 1 квітня 2022 року Максим Сорокін брав участь у бойових діях проти українців поблизу села Широка Балка. 2 квітня 2022 року він займався евакуацією поранених і вбитих «ДНРівців» біля цього ж села. 18 травня 2022 року Сорокін проводив перевірку наявності в своїх підрозділах зброї та паливно-мастильних матеріалів. А з 1 квітня по 11 червня 2022 року брав участь у бойових чергуваннях на позиціях ворожого підрозділу на території Станіславської громади. 

Також він воював на боці РФ у складі військ «ДНР», облаштовував, укріплював військові пости і чергував на них. Це відбувалось на території Херсонської і Миколаївської областей поблизу тимчасово окупованих сіл Кізомис, Томина Балка, Станіслав та інших. 

Двоюрідний брат обвинуваченого пояснив у суді, що Максим Сорокін до 24 лютого 2022 року навчався, ніде не працював. За його словами, нібито в квітні 2022 року, коли Сорокін йшов додому, його примусово з вулиці в Донецьку забрали на війну військові чи то «ДНР», чи то військові РФ. При цьому останні не дали йому можливості зібрати свої речі і повідомити про мобілізацію своїм батькам. 

Свідок намагався переконати суд, що Максима Сорокіна мобілізували на війну проти України примусово. За його словами, представники «ДНР» тоді ж забрали на війну й батька обвинуваченого, 45-річного Сорокіна Івана Івановича

Однак суд встановив, що слова свідка нічим не обґрунтовані, а винуватість Максима Сорокіна повністю доведена наявними в матеріалах справи доказами. 

Суд визнав Максима Сорокіна винуватим у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану і добровільній участі в незаконних збройних формуваннях – за ч. 2 ст. 111 і ч. 7 ст. 111-1 КК України. Йому винесено покарання – 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах України, в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги, строком на 14 років та з конфіскацією всього належного йому майна. Строк відбуття покарання буде рахуватися з моменту звернення вироку до виконання і фактичного затримання обвинуваченого.

За даними ЦЖР, Іван Сорокін, батько Максима Сорокіна, теж підозрюється в державній зраді і добровільній участі в незаконних збройних формуваннях. Його справу зараз розглядає Київський районний суд міста Одеси.