Кориневич закликав держави з усіх континентів долучатися до коаліції зі створення спецтрибуналу для РФ

Новини

Якщо світ не забезпечить відповідальність за злочин агресії Росії проти України зараз, то війна може знову виникати в інших регіонах, в інших країнах.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич на міжнародній конференції «Крим глобальний. Розуміння України через Південь».

Він закликав держави з усіх континентів до співпраці з коаліцією (Core Group) зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, оскільки це буде важливим сигналом для диктаторів у всьому світі.

«Якщо ми не забезпечимо відповідальність за злочин агресії Росії проти України зараз, то він може знову виникати в інших регіонах, в інших країнах – будь-який диктатор може вирішити, що він чи вона буде безкарним за це, тому що у випадку жорстокої російської агресії нічого не відбулося. Ось чому ми вважаємо, що необхідна реакція міжнародного характеру, тому і країнам поза межами Європи, в (Північній та Південній) Америках, в Азії важливо над цим працювати», – сказав Кориневич.

  • Міжнародний кримінальний суд (МКС) має достатньо доказів, щоб перекваліфікувати воєнні злочини Росії і її вищого політичного керівництва у злочин геноциду проти української нації, в ефірі програми «Питання національної безпеки» повідомив Роман Мартиновський,  співзасновник і провідний експерт Регіонального центру прав людини.