РФ веде наступ за декількома напрямками на Сході, однак захоплення Авдіївки найближчим часом малоймовірне – розвідка Британії

Новини
Бійці ЗСУ на бронетраспортері M113 на Донецькому напрямку. Фото: Президентська бригада

Британська розвідка зазначає, що російські війська розпочали скоординований наступ за декількома напрямками на сході України, однак захоплення Авдіївки у Донецькій області найближчим часом малоймовірне.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерства оборони Великої Британії.

«Росія розпочала скоординований наступ на кількох напрямках на сході України. Російські війська в Донецьку проводять загальновійськовий наступ на добре захищене місто Авдіївку, яке знаходиться на лінії фронту з 2014 року. Місто є серйозною перешкодою на шляху російських сил до досягнення їх ширшої мети щодо встановлення контролю над Донецькою областю», – йдеться в повідомленні.

Як вказують у британській розвідці, окупанти атакують Авдіївку за допомогою декількох бронетанкових батальйонів, які намагаються оточити місто.

«Ймовірно, це найбільш значна наступальна операція, здійснена РФ принаймні з січня 2023 року», – зазначають аналітики.

Однак добре закріплені українські сили поки що стримують просування російських військ, які при цьому зазнають втрат у важкій техніці та особовому складі.

«Повільний прогрес і високі втрати, ймовірно, стали причиною зміни послань Росії з наступу на «активну оборону», оскільки успішне взяття Авдіївки виглядає дедалі менш імовірним у короткостроковій перспективі», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter