Ольга Барановська, законно обрана староста, стала гауляйтеркою Великої Лепетихи, раніше вона балотувалася до Херсонської облради від партії «Слуга народу»

Новини
Колаборантка Ольга Барановська на "громадських слуханнях" у Великій Лепетисі, 27 жовтня 2023 року. Фото: окупаційні пабліки
Колаборантка Ольга Барановська на "громадських слуханнях" у Великій Лепетисі, 27 жовтня 2023 року. Фото: окупаційні пабліки

Новою гауляйтеркою селища Велика Лепетиха Каховського району на Херсонщині російські окупанти призначили 47-річну Ольгу Барановську. Вона була законно обраною старостою і гауляйтеркою села Мала Лепетиха, а в 2020 році безуспішно балотувалася від президентської партії «Слуга народу» до Херсонської обласної ради.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За інформацією окупаційних пабліків, новою гауляйтеркою селища Велика Лепетиха Каховського району 20 жовтня призначена Ольга Барановська. На цій посаді вона замінила росіянина Ілью Каширіна. 

Барановська (дівоче прізвище – Василенко) Ольга Миколаївна, 2 грудня 1975 р. н., на самому початку окупації Великолепетиської громади перейшла на бік ворога. Вона – законна староста села Мала Лепетиха, раніше працювала завідувачкою відділення територіального центру соціальної допомоги. Потім окупанти призначили її гауляйтеркою Малої Лепетихи.

В 2020 році Ольга Барановська балотувалася до Херсонської обласної ради від президентської партії «Слуга народу», але її не обрали.

Колаборантка Ольга Барановська на "громадських слуханнях" у Великій Лепетисі, 27 жовтня 2023 року. Фото: окупаційні пабліки

Колаборантка Ольга Барановська на «громадських слуханнях» у Великій Лепетисі, 27 жовтня 2023 року. Фото: окупаційні пабліки

«Вона не була членом партії і нашої команди. Скоріш за все, її кандидатуру подав обраний від «Слуги народу» голова Великолепетиської громади Максим Колокот, бо в 2020 році кандидати на посаду голів громад пропонували нам списки своїх людей. Після виборів 2020 року з Ольгою Барановською ми точно не мали ніякого зв’язку», – прокоментував ЦЖР Юрій Соболевський, голова Херсонської обласної організації партії «Слуга народу», перший заступник голови Херсонської облради.

Як розповіли ЦЖР мешканці села Мала Лепетиха, Ольга Барановська була ледь не правою людиною голови громади Максима Колокота, який дуже довгий час залишався в окупації і виїхав з Херсонщини десь наприкінці 2022 року. 

«Барановська не захотіла виїжджати. Її позиція була як у всіх колаборантів: «Я просто хочу допомагати людям». Але останнім часом вона махлювала з російською «гуманітаркою» і взагалі поводилася дуже нахабно. Ще вона часто буває в запоях», – сказали знайомі з Барановською мешканці села.

Як повідомляв ЦЖР, на початку червня 2023 року зник гауляйтер Великої Лепетихи Вадим Сайдулаєв, законний заступник голови громади, депутат Каховської районної ради від партії «Слуга народу». Замість нього росіяни призначили Ілью Каширіна, який працював у Краснодарі під керівництвом Андрєя Алєксєєнка, нинішнього глави окупаційного уряду Херсонщини.

Новим гауляйтером селища Нижні Сірогози Генічеського району Херсонщини окупанти призначили 46-річного Владислава Нікітенка, підприємця з Херсона, депутата Бехтерської сільської ради Скадовського району, який останнім часом працював гауляйтером села Бехтери.