США запровадили нові масштабні санкції проти РФ: у списку – банки і розробник дронів «Ланцет»

Новини

Сполучені Штати Америки запровадили новий пакет санкцій проти Росії через війну проти України. Під обмеження потрапили банки та розробник дронів «Ланцет».

Про це повідомляє Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

Новий пакет санкцій спрямований проти ВПК Росії та структур, що його підтримують.

Зокрема під обмеження потрапив Александр Захаров — конструктор дрона-камікадзе «Ланцет». А також заступник міністра торгівлі РФ Олексій  Безпрозванних та Віктор Євтухов — заступник міністра торгівлі РФ.

Під санкції потрапила також мережа осіб, пов’язана з росіянином Артуром Петровим, який організував складну схему обходу санкцій для закупівлі електронних технологій американського виробництва для російських компаній.

Серед юридичних осіб, на які були накладені санкції, опинилися: МДТУ імені М. Е. Баумана, Науково-технічний центр «Газпром нафти», «Газпром нафта — Каталітичні системи», СПГ-завод «Арктик СПГ-2», ФАУ «Роскапстрой». Також санкції накладені на фондову біржу і сім комерційних банків, серед яких КФ-банк, «Російський стандарт», ВБРР, Абсолют банк та інші.

Окремо США запровадили близько 100 санкцій, спрямованих на майбутнє виробництво енергії та доходи Росії, металургійний та гірничодобувний сектор, оборонні закупівлі.

Також обмеження застосовані до громадян Ірландії, Швейцарії, Кіпру, Швеції, Латвії та Туреччини і компаній з ОАЕ, Китаю, Люксембургу, Туреччини та Сінгапуру.

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів й Державний департамент США оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, а також осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • Президент США Джо Байден своїм указом продовжив до кінця 2023 року дію надзвичайного стану національного масштабу, запровадженого ще у березні 2014 року після російської окупації Криму, та пов’язані з ним санкції проти РФ з відповідним доповненнями.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter