Прокуратура АРК повідомила про підозру гендиректору залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес» через незаконні пасажирські перевезення на півострів

Новини
Олександр Ганов, гендиректор транспортної компанії «Гранд Сервис Экспресс». Фото: grandtrain.ru

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозру гендиректору російської залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес», який організував незаконне перевезення пасажирів до окупованого Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, підозрюваний – Олександр Ганов.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК ы м.Севастополь.

За матеріалами слідства, гендиректор залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес» організував схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України – з РФ на територію окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку.

«Під його керівництвом з 2019 року та по теперішній час здійснено понад 1,4 тисяч рейсів з Москви та Санкт-Петербургу до залізничних вокзалів окупованого півострова. Під час планування пасажирських перевезень компанія підтримувала координацію з російськими органами державного управління, зокрема Федеральним агентством залізничного транспорту», – повідомили в прокуратурі.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Санкція статті передбачає до 9 років позбавлення волі. 

АТ Транспортна компанія «Гранд Сервис Экспресс» (ГСЕ) – перший приватний залізничний перевізник Росії. Компанія відкрила цей напрямок наприкінці 2019 року. Наразі компанія виконує пасажирські перевезення до Сімферополя і Севастополя з Санкт-Петербурга і Москви (щодня), Омська, Астрахані, Пермі, Смоленська і Кисловодська (через день або по окремим датам) через Керченський міст.

Нагадаємо:

  • Санкції проти Транспортної компанії «Гранд Сервис Экспресс» США і Євросоюз застосували у 2020 році – невдовзі після того, як компанія запустила поїзди «Таврія» між Москвою і окупованим Кримом через Керченський міст. Разом із компанією було застосовано санкції проти її генерального директора Олександра Ганова, колишнього функціонера російського Сбербанку, ексміністра інвестицій та інновацій уряду Московської області РФ. 
  • РНБО України застосувала санкції проти Олександра Ганова 23 березня 2021 року, не вказавши у додатку до рішення його посаду та індивідуальний податковий номер.
  • Докладніше читайте в дослідженні Кримського Центру журналістських розслідувань «Окупаційна залізниця: хто, що, куди».