Міністр енергетики РФ Шульгінов отримав підозру від СБУ через подачу електрики із Херсонської області до Криму

Новини

Служба безпеки України повідомила про підозру міністру енергетики РФ Миколі Шульгінову. За даними СБУ, російський міністр “підключив” військові бази окупантів до захоплених електростанцій у Херсонській області.

СБУ встановила, що Шульгінов сприяє вищому військово-політичному керівництву РФ у забезпеченні електроенергією окупаційних угруповань.

Для цього в липні 2022 року міністр прибув до окупованого Криму, де анонсував “приєднання” енергосистеми півострова до захоплених електростанцій на лівобережній Херсонщині.

Згідно із задумом Шульгінова, високовольтні лінії електропередач функціонують за напрямками “Каховська – Джанкой” та “Каховська – Островська”.

“Таким чином він забезпечує енергопостачання військових підрозділів та окупаційних адміністрацій Росії, які базуються на тимчасово окупованій території на півдні України. Крім того, Шульгінов виконує завдання Кремля щодо підключення захоплених українських енергооб’єктів до єдиної енергосистеми країни-агресора”, – заявила СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Шульгінову про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • чч. 1, 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Санкція статей передбачає покарання до 10 років тюрми.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter