Геннадія Старцева, екс-начальника окупаційного відділу поліції Скадовська суд заочно покарав 15 роками позбавлення волі

Влада
Геннадій Старцев, колаборант. Фото з соцмереж

Галицький районний суд Львова 22 листопада виніс заочний вирок 53-річному Геннадію Старцеву, який в 2022 році очолював окупаційний відділ поліції Скадовська на Херсонщині. Колаборанта заочно засуджено на 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Геннадій Старцев, раніше не судимий уродженець Алчевська Луганської області, в травні 2022 року, перебуваючи в окупованому Скадовську прийняв пропозицію очолити незаконно створений правоохоронний орган – «Скадовское РО ГУ МВД по Херсонской области». Останній розмістився в будівлі захопленого Скадовського райвідділу поліції ГУНП в Херсонській області.

26 травня 2022 року Старцев склав присягу окупаційній владі і почав підбирати кадри для «Скадовского райотдела ГУ МВД».

«Таким чином, обвинувачений вчинив дії, спрямовані на добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 111-1 КК України», – підсумував суд.

Доказами в цій справі стали публічні заяви Геннадія Старцева щодо його незаконної діяльності в Скадовську, дані з електронних телекомунікаційних мереж з абонентського номеру зловмисника та інші матеріали.

Геннадія Старцева заочно покарано на 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в державних органах строком на 15 років, з конфіскацією всього належного йому майна. Строк відбування покарання рахуватиметься з моменту його затримання та приведення вироку до виконання. Сам вирок ще не набрав законної сили.

Геннадій Старцев з 2017 по 2021 роки працював провідним спеціалістом Регіонального сервісного центру МВС України в АР Крим та м. Севастополі, який тоді знаходився в Каланчаку Херсонської області.

Геннадій Старцев, колаборант. Фото з соцмереж

Як повідомляв ЦЖР, після Геннадія Старцева окупанти призначили нового начальника «отдела МВД РФ» у Скадовську. Ним став 46-річний Сергій Набережний, колаборант з Криму, який з 2020 по 2021 роки працював «начальником управління житлово-комунального господарства» в окупаційній адміністрації Керчі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter