У Укроборонпрому запевняють, що «фізично не могли відмити» 100 млн гривень на фіктивних закупівлі

Корупція

Державне підприємство «Укроборонпром» заперечує інформацію, що менеджери підприємства за допомогою різних схем перерахували майже сотню мільйонів бюджетних коштів на фіктивні фірми. Йдеться про розслідування Лесі Іванової в програмі  “Наші Гроші с Денисом Бігусом», передає Центр журналістських розслідувань.

За даними журналістів, три підприємства «Укроборонпрому» – Київський бронетанковий завод, Житомирський БТЗ та Харківський БТЗ – якими керують менеджери з команди президента Петра Порошенка, перерахували фіктивним підприємствам 98 млн гривень. Зокрема мова йде про компанії «Оптімумспецдеталь». Номінальний власник підприємства Володимир Волохача пов’язаний з керівництвом Київського БТЗ. При тому прокуратура двічі намагалася розслідувати махінації, але справу зам’яли.

У прес-службі підприємства зазначили, що журналісти допустили ряд критичних помилок, а також приховали або спотворили деякі факти, зокрема завищили суму, на яку «Укроборонпром» отримав замовлення в 2016 році.

«У 2016 році всі державне оборонне замовлення, за яким в усі силові структури України поставляється озброєння і військова техніка, склало лише 8,6 млрд гривень. Але навіть з цих 8,6 млрд гривень державного оборонного замовлення,« Укроборонпром «отримав 4,6 млрд гривень, які дозволили передати військовим 6 986 одиниць військової техніки і озброєння. тобто, загальна сума, яку отримав «Укроборонпром» в рамках держзамовлення в 2016 році – в 12 разів менше, ніж «намалював» Денис Бігус (58 млрд гривень)» , – йдеться в повідомленні.

В ДК «Укроборонпром» також відзначили, що концерн не фінансується бюджетом, а бере участь в тендерах нарівні з іншими підприємствами.

Що ж стосується співпраці з фіктивними підприємствами, то в «Укроборонпром» заявили, що не несуть відповідальність за господарську діяльність контрагентів і комерційних структур, з якими вони співпрацюють.

«Але заради недопущення будь-яких угод Концерн кожен раз питає у контролюючих і правоохоронних органів інформацію про постачальників і їх можливої ​​фіктивності», – додали в ДК.

Також при випробуванні озброєння присутні представники замовника, які особисто перевіряють якість техніки і її відповідність певним характеристикам.

«Тому передати» відремонтовану «машину без справного двигуна, трансмісії або мостів – неможливо фізично. Більш того, саме замовники беруть пряму участь у визначенні можливих постачальників, визначаючи не тільки зразки продукції, а й їх максимальну ціну», – зазначили у відомстві.

Також на підприємстві заявили, що жодного разу не засекречивали інформації про закупівлі, і запросили автора програми Дениса Бігус особисто ознайомитися з документацією на Київському бронетанковому заводі.

Однак після заяви «Укроборонпрому» керівник проекту журналістських розслідувань Денис Бігус зазначив, що в концерні примудрилися написати відгук, який ні словом не зачепив теми програми.