Стратегічний завод «Мотор Січ» хотіли розвалити за допомогою іноземців – СБУ

Корупція

Службою безпеки України розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 і ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України за фактом підготовки до скоєння дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування стратегічного підприємства ПАТ «Мотор Січ».

Про це повідомляє прес-центр СБУ, передає Центр журналістських розслідувань.

За наявними у СБУ даними, представники іноземної компанії будують сучасний завод з виробництва авіадвигунів, на який планується перенести українське виробництво і передати технології. Для реалізації цих намірів, всупереч українському законодавству, іноземцями вчинено опосередкована концентрація контрольного пакета акцій «Мотор Січ», який зараз оформлений на шість офшорних компаній і фізичну особу.

«Співробітниками спецслужби у взаємодії з Держфінмоніторингом України встановлено, що продаж контрольного пакету акцій стратегічного об’єкта ПАТ «Мотор Січ» здійснювався на адресу фізичних осіб та компаній нерезидентів в обсягах менш ніж по 10%, у зв’язку з чим існують підозри про намагання зацікавлених осіб приховати власників істотної участі та реальних бенефіціарних власників покупців акцій. На даний час представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства та отримати повний контроль над його діяльністю у сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи», – йдеться в повідомленні.

Спецслужба нагадує, що в рамках вказаної кримінальної виробництва в 2017 році, згідно з отриманим рішенням суду було накладено арешт на пакет акцій ПАТ «Мотор Січ» в 56%.

«З метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні співробітники СБ України 23 квітня 2018 роки провели санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів ПАТ» Мотор Січ «і в місцях проживання окремих фізичних осіб. Триває досудове слідство», – додали в СБУ.

Відомство не уточнило, про які саме іноземців йде мова в повідомленні.

У вересні 2017 року матеріалах Шевченківського райсуду Києва говорилося, що СБУ підозрює колишнього «регіонала», нардепа В’ячеслава Богуслаєва (група «Воля народу») в незаконному продажі 56% акцій провідного українського виробника авіаційних двигунів ПАТ Мотор Січ китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.

В’ячеслава Богуслаєв Фото: УНИАН

Згідно з документом, 6 квітня 2016 року Мотор Січ отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім’я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% Мотор Січі через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ «Торговий дім «Елена», СК Мотор Гарант і інші структури.

ПАТ «Мотор Січ» – одне з провідних в світі підприємств з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Підприємство розташоване в Запоріжжі.