У Запорізькій області віддали 440,6 млн грн на утримання доріг фірмі-фігуранту антикорупційних розслідувань

Корупція
Роботи з експлуатаційного утримання автодоріг у Запорізькому районі, 16.08.2023. Фото: facebook.com/DP.MDZO

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Запорізькій області уклала договір з київським ТОВ «Амструд» на закупівлю додаткових послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування на 146,5 млн гривень, які має освоїти за два місяці. У квітні ця ж компанія отримала за такі ж послуги 294,2 млн гривень.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст договору від 3 листопада 2023 року, опублікований в системі Рrozorro.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Запорізькій області уклала договір з ТОВ «Амструд» (39865269), зареєстрованим у Києві, на закупівлю додаткових послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування на підконтрольній території Запорізького, а також Василівського та Пологівського районів, які частково окуповані РФ.

Мова в угоді йде про 382 кілометри територіальних доріг та доріг державного значення, на яких, за потреби, підрядник буде грейдерувати узбіччя, ремонтувати асфальтне покриття, наносити дорожню розмітку, ліквідовувати наслідки надзвичайних пригод та виконувати інші роботи. Загальна сума підряду – 146 457 869 гривень.

Також підрядник зобов’язаний умовами договору сформувати диспетчерську службу для оперативного реагування на виникнення НС, скарги громадян та повідомлення установ та організацій та надавати дані для системи моніторнигу «E-ROAD».

Роботи з експлуатаційного утримання автодоріг у Запорізькому районі, 16.08.2023. Фото: facebook.com/DP.MDZO

У квітні 2023 року ТОВ «Амструд» вже отримало підряд на експлуатаційне утримання автодоріг державного значення від Служби автомобільних доріг у Запорізькій області на 351,5  млн грн. Після моніторингу Держаудитслужби сума договору була зменшена до 294 млн 195,1 тис гривень.

Таким чином за рік підприємство отримало з бюджету майже півмільярда гривень.

За інформацією антикорупційного проекту  «Наші гроші», ТОВ «Амструд» у минулі роки «заробила кримінальну справу за відкати 10-15%» на підрядах на ремонт доріг у Київській області.

У 2020 році «Амструд» було перереєстровано на Антоніну Колодчак, голову фермерського господарства «Аркос» у Запорізькій області, а директором став Андрій Колодчак, який раніше очолював райавтодори у Київській та Запорізькій областях.

Після цього фірма почала отримувати підряди у цьому регіоні від Запорізької Служби автодоріг та ДП «Місцеві дороги Запорізької області».

Після підписання договору Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Запорізькій області та ТОВ «Амструд» на додаткові послуги з утримання доріг, зі скаргою до Держаудитслужби звернулася громадська діячка Катерина Бритавська.

«Як асфальт допомагає вбивати ворога? Як асфальт захищає від куль і осколків? Чому на це витрачають кошти з бюджету? Скасуйте цей ганебний тендер», – написала активістка на сайті Prozorro у розділі звернень до Держаудитслужби.

Зазначимо, що після звернення Катерини Бритавської до Держаудитслужби зі скаргою з приводу розміщення найпростіших укриттів у смт Юр’ївка Дніпропетровської області, департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА скасував закупівлю на 49,3 мільйони гривень.