Україна передала в ЄСПЛ нові документи про дії РФ на Донбасі

Україна в рамках справи проти Росії подала до Європейського суду з прав людини свою юридичну опозицію в зв'язку з подіями на Донбасі в 2014 році.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко в ефірі телеканалу News One, передає Центр журналістських розслідувань.

“Друга справа стосується Донбасу, подій 2014 року. Я вперше це озвучую, але кілька днів тому у другій справі ми подали велику юридичну опозицію, це було зобов’язання країни як заявника, з понад сотнею свідчень свідків, з великою кількістю документів. Тим самим , ми закрили свою юридичну частину за нашою заявою в зв’язку з подіями на Донбасі в 2014 році. у Росії практично немає вагомих аргументів і фактів, щоб цю інформацію спростувати”, – заявив Петренко.

Він нагадав, що у першій справі “Україна проти Росії”, щодо захоплення Криму, українська сторона подала і ЄСПЛ прийняв юридичну позицію з показаннями 50 свідків і великої кількості документів і відеоматеріалів.

“Зараз ми очікуємо від суду процесуальний графік, коли буду слухання, коли буде допит свідків, коли буде рішення.

Нагадаємо, першу скаргу в ЄСПЛ Україна подала 13 березня 2015 року, вона стосується захоплення Росією Кримського півострова і подій, які відбулися пізніше на сході України. Скарга стосується численних порушень прав людини.

Серед претензій до Росії – застосування РФ примусового громадянства в Криму.

Україна подала вже п’ять скарг в ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також від відповідальності Росії за події на Донбасі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine