У Маріуполі окупанти будують 5,5 тисячі квартир замість 33,5 тисячі ними ж зруйнованих – Петро Андрющенко

Донбас
Зруйнований військами РФ житловий будинок в окупованому Маріуполі, 1 квітня 2024 року. Фото: t.me/andriyshTime

В окупованому Маріуполі демонтовано більше півтисячі житлових багатоповерхівок. Ще стільки ж окупанти планують знищити упродовж цього року. Маріупольцям натомість пропонують так звані компенсаційні квартири, але їх критично мало. При цьому компенсаційне житло для маріупольців окупанти будують на околицях міста, у той час як привабливі центральні і наближені до узбережжя райони забудовують іпотечними квартирами для громадян РФ.

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив Петро Андрющенко, радник мера Маріуполя.

Він пояснив, що в Маріуполі зараз окупанти будують два типи житла: компенсаційне для маріупольців, яких РФ залишила без квартир, та іпотечне – для продажу громадянам РФ. Останніх будується у рази більше.

«У Маріуполі демонтовано близько півтисячі багатоповерхівок. У перерахунку на квартири це приблизно 33,5 тисячі квартир. Усе компенсаційне житло, яке вже побудували, добудовують зараз і мають здати за майже 3 роки окупації, – це буде 5,5 тисяч квартир. Тобто, 33,5 тисячі зруйнованих квартир проти 5,5 тисячі збудованих квартир. Ще приблизно 35 тисяч квартир буде знесено протягом цього року», – сказав Андрющенко.

При цьому, зазначив він, компенсаційне житло для маріупольців окупанти будують на околицях міста, у той час як привабливі центральні і наближені до узбережжя райони забудовують іпотечними квартирами для громадян РФ.

Андрющенко нагадав, що на початку окупації міста росіяни і їхня «адміністрація» обіцяла маріупольцям давати квартири у нових багатоповерхівках, які будуватимуться на місці зруйнованих армією РФ. Тепер, за словами радника мера міста, заміна передбачена навіть не в місті. «Тобто, зруйнували твою квартиру в Маріуполі, а на заміну можуть дати в Авдіївці чи в Бахмуті – площа на площу, їзжай і живи», – додав Андрющенко.

Через це, вказав він, маріупольці щотижня виходять на вуличні акції протесту, однак окупанти мітингам не перешкоджають. 

«Якщо їх не розганяє Росгвардія, у їхні двері не стукає ФСБ. Це означає, що до цих бунтів окупанти не ставляться як до небезпечних і що вони точно не досягнуть своєї мети», – пояснив радник мера Маріуполя.

Повний текст інтерв’ю Петра Андрющенко Валентині Самар в ефірі програми «Питання національної безпеки» читайте за посиланням.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter