Зрадник з Макіївки, який приїхав воювати під Роботине та потрапив в полон, засуджений до 15 років позбавлення волі

Донбас
Фото: t.me/operativnoZSU
Фото: t.me/operativnoZSU

Орджонікідзевський районний суд оголосив вирок уродженцю Макіївки, який пішов воювати на боці Росії та потрапив у полон під Роботиним Запорізької області. За державну зраду українець отримав 15 років позбавлення волі.


Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

В листопаді 2023 року в полон до ЗСУ потрапив уродженець Макіївки на Донеччині.

Як повідомляв ЦЖР, чоловік облаштовував ворожі укріпрайони, зокрема так звані «зуби дракона», та обстрілював позиції ЗСУ на Запоріжжі.

Чоловік має подвійне громадянство. Паспорт громадянина України він отримав в 2013 році в Макіївці. Після окупації частини Донецької області він разом із батьками переїхав до Санкт-Петербурга. У 2020 році там же отримав паспорт РФ. 

Надалі був призваний на військову службу до збройних сил країни-агресора. І вже під час проходження служби у вересні 2022 року підписав контракт з 234-м десантно-штурмовим полком 76 дивізії ЗС РФ строком на 2 роки. 

В матеріалах справи вказано, що наприкінці жовтня 2023 року його відправили у тренувальний табір неподалік тимчасово окупованого Бердянська, а 5 листопада – на бойове завдання на напрямок Роботине – Вербове. 

Повоювати встиг дві доби. У ніч з 7 на 8 листопада на позицію росіян прилетів український дрон. З дев’яти росармійців сім загинули. 

Уродженець Макіївки разом із ще одним військовослужбовцем були поранені, намагалися повернутися до своїх, але заблукали та вийшли на українські позиції. 

Орджонікідзевський районний суд визнав уродженця Макіївки винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Йому призначене покарання – позбавлення волі на строк п`ятнадцять років, з конфіскацією всього майна, що є власністю засудженого.