Попри відкриття нового фронту на Харківщині, війська РФ зосереджені на захопленні Донбасу – розвідка Британії

Донбас
Бійці ЗСУ утримують лінію оборони у Торецьку Донецької області, відбиваючи атаки військ РФ, травень 2024 року. Фото: Serhii Korovayny for WSJ

За даними британської розвідки, попри те, що Росія відкрила новий фронт у Харківській області, російський наступ на сході України триває й оперативною ціллю є захоплення міста Покровськ у Донецькій області.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Хоча Росія відкрила нову вісь у північно-східній українській Харківській області, російські атаки на сході України залишаються частими. Російські війська продовжували зосереджувати свої оперативні дії на напрямку на північний захід від Авдіївки, завдаючи ударів по широкому фронту по обидва боки від шосе Е50», – ідеться в огляді.

Як зазначають у британській розвідці, російські війська, ймовірно, домоглися низки невеликих тактичних успіхів на цій ділянці за останні 72 години, хоча, ймовірно, і дорогою ціною.

«Траса Е50 є основною лінією сполучення між утримуваним Росією Донецьком та утримуваним Україною містом Покровськ, яке знаходиться приблизно за 30 км від поточної лінії фронту, і, ймовірно, є оперативною ціллю російських військ. Російські атаки в цьому напрямку, швидше за все, спрямовані на створення помітної загрози і здійснюються для розколу українських сил в Донецькій області», – вважають аналітики.

У британській розвідці вказали, що на північ від Бахмута, в районі міста Сіверськ, українські військові повідомляли про важкі зіткнення з російськими загарбниками 18 і 19 травня, а також про обстріли українських позицій у Білогорівці, Верхньокам’янському та Роздолівці. При цьому успіхи російських військ на цій ділянці залишаються вкрай обмеженими.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter