У улюблених байкерів Путіна відберуть частину землі під Севастополем

Крим

В окупованому Криму вирішили вдвічі скоротити земельну ділянку, виділену для улюбленого байк-клубу президента РФ Путіна – “Нічні вовки” поруч з Севастополем.

Про це пише російська газета Комерсант, передает Центр журналістських розслідувань.

“Уряд Севастополя має намір забрати у байк-клубу” Нічні вовки “126 гектарів землі в передмісті Севастополя. 267 гектарів байкери отримали в 2015 році від екс-губернатора Сергія Меняйло в оренду на десять років за мінімальною орендною ставкою в 0,1% від ринкової вартості землі”, – повідомляє видання.

“Уряд” “губернатора” Дмитра Овсянникова вирішило скоротити земельний наділ вдвічі. Про це на засіданні “заксобрания” Севастополя заявив “віце-губернатор” Ілля Пономарьов.

Як повідомив Ілля Пономарьов, адміністрація Севастополя запропонувала “Нічним вовкам” виключити з виділеного клубу земельної ділянки площею 267 га дві ділянки площею 71 і 55 га, які “зайняті об’єктами водного фонду, територіями водоохоронної зони”.

Також орендаря землі уріжуть в правах. За словами чиновника, “уряд” міста запропонувало “Нічним вовкам” встановити для частини залишається земельної ділянки “обмеження господарської діяльності” та визначити зміни або обмеження щодо тієї частини території, яка “відноситься до режиму охорони об’єктів культурної спадщини”.

“Нічним вовкам” були спрямовані документи для вирішення питання в позасудовому порядку, але байкери їх проігнорували. “Ми змушені будемо перейти від договірного режиму врегулювання в судовий порядок”, – сказав Пономарьов.

Виділення землі за мінімальною орендною ставкою в 0,1% від ринкової вартості землі в уряді пояснювали соціальною спрямованістю розвитку території. Йшлося про реалізацію спортивно-патріотичного центру екстремальних видів спорту. Проект реалізований не був.

Проти рішення про виділення землі виступала група “депутатів” міста на чолі з тодішнім “спікером” Олексієм Чалим. Вони вимагали провести конкурс проектів та слухання.

У серпні 2015 року лідер “Нічних вовків” Олександр Залдостанов (Хірург) заявив про створення спільно з військовими філії парку “Патріот”, а восени 2016 року землю у гори Гасфорта у власність запросило Міноборони.

На громадських слуханнях 27 січня севастопольці виступили проти появи “Патріота” у гори Гасфорта. У лютому уряд міста отримало від військових лист з відмовою від ідеї будувати там парк.

Після цього “Хірург” заявив, що спільно з “Російським союзом молоді” побудує молодіжний центр для проведення спортивних і військово-патріотичних заходів у гори Гасфорта без участі Міноборони.

Однак ніякого будівництва на території за межами колишньої каменоломні не ведеться.