Defense Express: ЗСУ знищили ракетний корабель «Аскольд» РФ на заводі «Залів» у Керчі прямим влучанням в його ракетні пускові установки (ФОТО)

Крим
Знищений російський малий ракетний корабель «Аскольд» після ракетної атаки по заводу «Залів» у Керчі, 04.11.2023. Фото: t.me/s/AFUStratCom

Опубліковані в мережі фото наслідків атаки ЗСУ 4 листопада на вкрадений росіянами завод «Залів» в окупованій Керчі свідчать, що запущені українськими пілотами крилаті ракети SCALP-EG знищили російський малий ракетний корабель «Аскольд» проекту 22800 «Каракурт» прямим влучанням в його основну систему озброєння – ракетні пускові установки та багатофункціональний радіолокаційний корабельний комплекс.

Про це пише видання Defense Express, яке проаналізувало фотографії враженого корабля.

«Ці фотографії демонструють також, що корабель хоч і залишився на плаву, але отримав дуже критичні пошкодження дуже важливих елементів, після чого свій корвет рашистам доведеться відбудовувати заново, буквально «з нуля». І так Україна стала заодно першою в історії, хто знищив ракетний корабель ворога, що навіть ще не вийшов із заводу та не був введений у стрій свого флоту», – йдеться у публікації.

Фахівці вказують, що влучання ракетами SCALP-EG припали саме на центральну частину корпусу корвета «Аскольд», де були розміщені 8 вертикальних пускових установок для запуску крилатих ракет «Калибр» та/або П-800 «Оникс». Тобто це вдале влучання знищило основну систему озброєння цього корабля.

Схема озброєння МРК «Каракурт» проєкта 22800. Колаж: Известия

«Більш того – судячи за характером зовнішніх пошкоджень, скоріш за все росіянам доведеться здати в утиль більшу частину (якщо не всю) бортової апаратури для управління кораблем, розміщеної на містку», – додає видання.

Крім того, зважаючи на те, що дизельні двигуни на корветах проекту «Каракурт» також розміщені у відсіку по центру корпусу, навряд чи силова установка цього корабля взагалі зберегла свою функціональність.

«Навряд чи рашисти змиряться із перспективою втрати нового ракетного корвета, який у грудні 2023 року мав бути введений у стрій ЧФ РФ, тому як мінімум можуть оголосити про намір відновити корабель. Але тут ворогу буквально доведеться «з нуля» відновлювати свій плавзасіб, оскільки із ураженими силовою установкою, бортовою апаратурою управління та головною системою озброєння цей пошкоджений корабель – просто набір металобрухту», – наголошує Defense Express.

Також у мережі було опубліковано відео ураження корабля «Аскольд», ймовірно зняте камерою спостереження на заводі «Залів». На ньому видно, що відбулось як мінімум три «прильоти» ракет, кожен з яких супроводжується потужним вибухом.

Малий ракетний корабель «Аскольд» було закладено 18 листопада 2015 року на Керченському суднобудівному заводі «Затока». Мав заводський номер 802. 21 вересня 2021 року корабель був спущений на воду і добудовувався на плаву. З листопада 2023 року «Аскольд» перебував на випробуваннях. Введення в експлуатацію планувалося у кінці 2023 року.

Як повідомлялось, увечері 4 листопада 2023 року ЗС України завдали успішні ракетні удари по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу «Залив» у тимчасово окупованій Керчі, де стояв новітній російський носій «Калібрів», малий ракетний корабель «Аскольд», ще не введений у склад російського флоту. Корабель отримав значні ушкодження.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.