Морські дрони Sea Baby уразили чимало військових кораблів РФ. СБУ відкрила деталі унікальних спецоперацій у Криму

Крим
Зруйнований вибухом Керченський міст, 08.10.2022 Фото: AFP

Служба безпеки України застосовувала морські дрони Sea Baby для ураження кораблів Чорноморського флоту РФ і атак на Кримський міст.

Голова спецслужби Василь Малюк зазначив, що СБУ використовувала морські дрони Sea Baby не тільки для атак на Кримський міст, але і для ураження кораблів Чорноморського флоту РФ.

У жовтні 2022 року дрони СБУ атакували кораблі РФ у Севастопольській бухті. Тоді зазнали пошкоджень чотири військові судна, серед яких фрегат “Адмірал Макаров”.

А вже цього року Sea baby вразили:

• ракетоносії “Самум” та “Павєл Державін”

• танкер “SIG”

• десантний корабель “Оленегорскій горняк”

• великий військовий буксир “Ніколай Муру”

• новітній розвідувально-гідрографічний корабель “Владімір Козицький”.

15 вересня ЗМІ повідомляли, що 14 вересня експериментальний надводний дрон Sea Baby СБУ уразив російський ракетний корабель «Самум» недалеко від входу у Севастопольську бухту.

У Силах спецоперацій ЗСУ розповіли більше деталей про успішне ураження двох російських кораблів на судноремонтному заводі в окупованому Севастополі вночі 13 вересня.

Ракетна атака Сил оборони воєнно-морської бази РФ в окупованому Севастополі матиме відчутні технічні наслідки для окупаційної армії, в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар заявив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».

На його думку, кожен новий удар Сил оборони по військово-морських базах РФ свідчить про те, що ініціатива на Чорному морі переходить до України. «Начебто маємо великий російський флот – і український, якого майже немає. Але ініціативою володіє Україна. Це вибиває з колії. Той хто володіє ініціативою, той перемагає. Навіть суто психологічно», — заявив Павло Лакійчук. 

Як повідомляв ЦЖР, вночі 13 вересня 2023 року в результаті ракетної атаки по Севморзаводу в окупованому Севастополі пошкоджено два російські кораблі, які перебували на ремонті: великий десантний корабль «Минск» та підводний човен «Ростов-на-Дону» проєкту «Варшавянка».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter