Окупанти планують розпочати у 2026 році будівництво у Севастополі центру безпілотних авіасистем

Крим
Сергєй Дудніков, проректор з інновацій «Севастопольского государственного университета». Фото: скріншот відео «Либра ТВ»

У 2026 році в окупованому Севастополі розпочнеться будівництво науково-виробничого центру безпілотних авіаційних систем. Планується, що центр забезпечить серійне виробництво, зокрема, великих безпілотників, включаючи аеротаксі.

Про це російському державному інформагентству ТАСС повідомив проректор з інновацій «Севастопольского государственного университета» (СевГУ) Сергєй Дудніков.

«У нас буде створено науково-виробничий центр безпілотних авіаційних систем. У цьому центрі будуть вироблятися спеціальні БПЛА, які зможуть працювати. 2026 року ми вже отримаємо фінансування з федерального та регіонального бюджетів на створення цього центру», – сказав Дудніков.

За його словами, вчені СевГУ у 2024-2025 роках завершать розробку продукції, яку виготовлятимуть у центрі, у тому числі транспортного безпілотника оригінальної конструкції для приморських територій та складних умов експлуатації, який складатиметься з вітчизняних компонентів. На виробництві буде створено близько 50 робочих місць, СевГУ виступить співзасновником центру.

«У нас є індустріальний партнер – «IT-Крим», у якого є виробничі майданчики, та й людей готуємо до того, що відносно скоро почнеться виробництво», – уточнив проректор, зазначивши, що вже надходять заявки на нові безпілотники.

За планом російської окупаційної адміністрації, Севастополь має стати одним з регіонів, де до 2030 року буде створено центри з розвитку безпілотних авіасистем. Раніше російський президент Владімір Путін доручив уряду РФ спільно з АНО «Платформа Национальной технологической инициативы» створити їх, зокрема, в Нижньогородській, Рязанській, Самарській, Сахалінській, Томській та Тульській областях, а також в Башкортостані, Татарстані, Москві та Санкт-Петербурзі. Крім того, в Росії планують відкрити до 500 освітніх центрів для навчання спеціалістів в галузі БПЛА. У грошовому еквіваленті російська «Стратегія розвитку безпілотної авіації» вимірюється сотнями мільярдів рублів. 

Як повідомлялось, в окупованому Росією Севастополі, паралельно з накачуванням пропагандистами ненависті до України та брехні про «СВО», розкручуєтся новий прибутковий бізнес. Патріотично заробляти на війні кинулися різні організації міста, відкривши курси з підготовки операторів безпілотників. Курси підготовки операторів БПЛА відкрилися в кількох навчальних закладах міста. Зокрема, в «Севастопольському державному університеті» оволодіти професією дроновода пропонують за 32,5 тисячі рублів на курсах підвищення кваліфікації. Подробиці читайте у матеріалі ЦЖР: «Курси вбивць для дорослих та малих. У Севастополі інтенсивно готують операторів БПЛА для війни проти України».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter