Росія етапує кримських політв’язнів у віддалені регіони країни і це є серйозним викликом для родин ув’язнених – правозахисник Ярошенко

Крим
Євгеній Ярошенко, аналітик ГО «КримSOS». Фото: mediacenter.org.ua

Правозахисники фіксують випадки, що Росія, ігноруючи норми Міжнародного гуманітарного права, етапувала кримських політв’язнів в Красноярський край, Башкортостан, Північний Кавказ, Приуралля та Челябінську область. Це є серйозним викликом для родин ув’язнених, яким важко відвідувати своїх рідних, бо коштує дорого та займає багато часу. Крім того, не всі кримські адвокати мають можливість відвідувати віддалені регіони РФ і тому доводиться шукати захисників на місцях.

Про це розповів аналітик громадської організації «КримSOS» Євгеній Ярошенко на прес-конференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він зауважив, що за нормами Міжнародного гуманітарного права, навіть якщо людина скоїла злочин, то її мають судити на окупованій території, і на окупованій території вона має відбувати покарання.

«Але у випадку з Кримом Росія ігнорує всі норми Міжнародного гуманітарного права та вивозить ув’язнених у такі місця як Салават у Башкортостані, на Північний Кавказ, у регіони Приуралля. Останнім часом ми навіть фіксуємо, що політв’язні потрапляють у такі регіони як Челябінська область і Красноярський край. Для прикладу, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов наприкінці минулого року був відправлений до колонії у місто Мінусинськ у Красноярському краї», – зазначив Ярошенко.

За його словами, для родин ув’язнених це є серйозним викликом, оскільки відвідування рідних в таких регіонах коштує дорого та займає багато часу.

Окрім того, зауважив правозахисник, це є також і викликом в питанні оплати послуг адвоката, оскільки не всі адвокати в Криму, через фінансові обмеження і зайнятість іншими політичними справами, мають змогу їздити у віддалені регіони РФ, щоб відвідувати своїх клієнтів. Тому, додав Ярошенко, родини змушені шукати адвокатів вже на нових місцях.

Нагадмємо: