Кримського політв’язня Богдана Зізу етапували до Владимирського централу

Крим
Богдан Зіза. Фото: instagram.com/bogdan.ziza

Незаконно засудженого в РФ до 15 років позбавлення волі кримського активіста Богдана Зізу етапували до російської в’язниці Владимирський централ.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

За інформацією правозахисників, після довгого етапу Зізу привезли у січні у розташовану в російському місті Володимир установу ФКУ Т-2 УФСВП РФ по Володимирській області, відому як в’язниця Владимирський централ для особливо небезпечних злочинців.

Після того, як 27 вересня 2023 року Військовий апеляційний суд у містя Власиха Московської області залишив вирок Зізі без змін, активіста етапували з Новочеркаська. Тимчасовою зупинкою на етапі була колонія №29 у Пермі.

Владимирський централ – відома російська в’язниця для особливо небезпечних злочинців, яка була заснована в кінці 18 сторіччя. Зараз там утримують багато українських політичних вʼязнів, зокрема, Олега Приходька, Ігоря Купича, Асана Ахтемова, Аппаза Куртамета, Амета Сулейманова і інших.

Нагадаємо:

  • 17 травня 2022 року ФСБ затримала кримчанина Богдана Зізу. Його обвинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.
  • Богдан Зіза вказував, що слідчий кримського управління ФСБ Олександр Лавров на етапі слідства бив його, загрожував умовами СІЗО і описував, що буде з художником, коли той опиниться в ув’язненні. Крім того, після затримання Зізу силою змусили записати відео із «зізнанням».
  • 18 травня 2022 року «суддя» «Євпаторійського міського суду» Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч.1 статті 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (дискредитація російських збройних сил). На початку червня 2022 року Росфінмоніторинг вніс Богдана Зізу до оновленого «переліку терористів і екстремістів».
  • На початку липня 2022 року активісту додали додаткові статті обвинувачення. Зізу обвинуватили у порушенні ст.167 ч.2 КК РФ (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).
  • 6 червня 2023 року Південний окружний військовий суд в російському Ростове-на-Дону засудив Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням у тероризмі.
  • 27 вересня 2023 року Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін незаконний вирок Зізі.