ГУР повідомляє про знищення ракетного катера «Ивановец» ЧФ РФ, який охороняв захоплені бурові установки «Чорноморнафтогазу» – відео

Крим
Знищення ракетного катера «Івановєц» ЧФ РФ 31 січня 2024 року Фото: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міноборони України повідомляє про знищення ракетного катера «Ивановец» Чорноморського флоту РФ, який охороняв захоплені бурові установки «Чорноморнафтогазу» біля берегів окупованого Криму.

“В ніч із 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу “Group 13” Головного управління розвідки Міністерства оборони України знищили ракетний катер “Івановец” Чорноморського флоту РФ. Операція стала можливою за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи United24″, – йдеться у повідомленні.

За інформацією ГУР, корабель ворога перебував на рейді озера Донузлав в окупованому Криму.

Ракетний катер ЧФ РФ «Ивановец» охороняє захоплену Росією СПБУ «Таврида» на Одеському родовищі, березень 2020 року. Фото: dpsu.gov.ua

“Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом ― “Івановец” дав крен на корму і затонув”, – йдеться в повідомленні.

Як видно на опублікованому ГУР відео, російський ракетний катер був атакований кількома українськими морськими дронами. Помітивши їх, «Ивановец» почав маневрувати, намагаючись ухилитись від ударів, а його екіпаж відкрив вогонь по дронам з бортової автоматичної зброї. Однак оператори дронів майстерно ухилялись від пострілів і вразили ворожий корабель спочатку в корму, а потім у лівий борт, після чого він достатньо швидко затонув.

В ГУР зазначають, що вартість втраченого державою-агресором корабля становить орієнтовно 60-70 мільйонів доларів.

Ракетний катер ЧФ РФ «Ивановец» на Одеському родовищі, березень 2020 року. Фото: dpsu.gov.ua

Пошуково-рятувальна операція російських окупантів на Донузлаві, згідно з попередньою інформацією, успіху не мала.

Про те як Росія, незаконно захопивши флот ДАТ «Чорноморнафтогаз» в Криму, здійснює постійні спроби внести до міжнародних баз недостовірні реєстраційні дані на бурові платформи і інші судна української компанії щодо назви, судновласника і прапора країни, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань«Флот «Чорноморнафтогазу»: як Росія плутає сліди своїх злочинів в Криму».

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).