Спецоперація «Цитадель». У Чорному морі ССО підірвали підірвали платформу, з якої росіяни коригували удари Shahed

Крим
Спецоперація «Цитадель» ССО у Чорному морі Фото: ССО

Оператори 73-го морського центру ССО провели надскладну та ефективну операцію у Чорному морі біля узбережжя окупованого Криму – підірвали російський об’єкт, який збільшував радіус дії розвідувальних іранських дронів “Мохаджер-6” для подальшого коригування ударів дронами-камікадзе типу Shahed по українських позиціях.

Про це повідомляють Сили спеціальних операцій Збройних Сил України.

За розвідданими, це платформа, на яку росіяни встановили обладнання, яке збільшує дальність та радіус роботи літального апарату розвідки.

“Цей БпЛА противник застосовував для ведення розвідки та подальшого нанесення ударів дронами-камікадзе Shahed по об’єктах критичної інфраструктури півдня України. Крім цього, на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів (від моторних човнів до кораблів) «Нева-Б». За допомогою цієї РЛС росіяни контролювали обстановку в північно-західній частині Чорного моря”, – йдеться в повідомленні.

Як додають ССО, спецоперація проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту РФ.

“Вночі човни 73-го морського центру ССО підійшли впритул до видобувної платформи. Після проведення спеціальних дій та зачистки, об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі. У результаті захоплено важливе обладнання противника та підірвано щоглу з антеною. Вдало проведена спецоперація забезпечила безпечніше пересування кораблів та обмежила можливості ворога у північно-західній частині Чорного моря”, – йдеться в повідомленні.

  • Як повідомляв у січні ЦЖР, спецоперація з повернення під контроль України бурових платформ «Чорноморнафтогазу» неподалік окупованого Криму зайняла по часу два тижні. У вересні підрозділи Головного управління розвідки Міноборони провели спецоперацію, унаслідок якої повернули під контроль України бурові газо- та нафтовидобувні платформи «Чорноморнафтогазу» біля берегів Криму в Чорному морі.