Втрата ВДК «Цезарь Куников» погіршить логістику між РФ та Кримом – розвідка Британії

Крим
ВДК "Цезар Куніков". Фото: losbarcosdeeugenio.com
Великий десантний корабель ЧФ РФ «Цезарь Куников». Фото: losbarcosdeeugenio.com

У британській розвідці вказують що втрата великого десантного корабля «Цезарь Куников» зробить логістичний ланцюг Чорноморського флоту РФ вразливим до атак та помітно вплине на логістику в Чорному морі між РФ та окупованим Кримом.

Про це у щоденному огляді повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

«На цей корабель покладали великі сподівання щодо матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту й війни Росії в Україні. Втрата корабля майже напевно ще більше обмежить російські ресурси в Чорному морі і зробить логістичний ланцюг ЧФ РФ вразливим до атак», – йдеться в огляді.

Крім того, зазначили у британській розвідці, у разі закриття Керченського мосту ще більше скоротиться резерв для підтримання логістичних перевезень між материковою частиною Росії та Кримським півостровом.

«Винахідливість України, ймовірно, стримує Росію від вільних дій у західній частині Чорного моря і дозволяє Україні перехопити морський потенціал у Росії», – вказують аналітики.

Як повідомлялось, 14 лютого 20224 року у Чорному морі біля берегів окупованого Криму морські дрони ГУР Міноборони України атакували великий десантний корабель Чорноморського флоту РФ «Цезарь Куников», внаслідок чого він затонув. Генштаб ЗСУ підтвердив знищення корабля. Військова розвідка показала відео атаки ударними морськими дронами Magura V5 на ВДК «Цезар Куніков».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter