Керівник «Самооборони Севастополя» Росляков може сісти на 15 років – прокуратура Криму передала до суду обвинувальний акт

Крим
Олег Росляков Фото: blackseafleet-21

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівника незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». За описом обвинувачуваного, йдеться про Олега Рослякова, начальника штабу «Самооборони Севастополя». Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Полковнику Рослякову інкримінують державну зраду (оскільки обвинувачуваний має українське громадянство), участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 111, ч. 4 ст. 260, ч. 2 ст. 110 КК України). Про це повідомляє Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Зокрема, слідством встановлено, що Росляков у лютому 2014 року він добровільно очолив НЗФ «Самооборона Севастополя», і в подальшому під його керівництвом «самооборонівці» захоплювали Штаб Командування ВМС ЗСУ, аеродрому «Бельбек», будівлі органів прокуратури, міліції та інших. З метою «охорони громадського порядку» у м. Севастополі учасники НЗФ отримували зброю, будували блокпости, здійснювали патрулювання та проводили незаконні обшуки автомобілів й затримували українських громадян.

Як розповідав Центр журналістських розслідувань у публікації «Олег Росляков. Начштаба НЗФ «Самооборона Севастополя»», колишній командир полку морської піхоти 810-ї бригади ЧФ РФ (Севастополь), а 25 лютого 2014-го року очолив штаб «Самооборони Севастополя». Про діяльність цього НЗФ ЦЖР розповідав у розслідуванні «Шуцмани Путіна. Севастополь»

На цій посаді Олег Росляков координував дії НЗФ при виконанні наказів, що надходили від Міхаїла Чалого, очільника силового блоку окупаційного органу влади «Координаційної ради забезпечення життєдіяльності Севастополя», який отримував їх зі штабу Чорноморського флоту. Про М.Чалого ЦЖР докладно розповідав у розслідуванні «Михайло Чалий: виконроб окупації»

Під безпосередньою координацією Рослякова НЗФ блокували і захоплювали будівлі органів державної влади в Севастополі, українські військові частини, зокрема Штаб ВМСУ, аеродром «Бельбек», кораблі ВМС України «Хмельницький» і «Тернопіль», і в подальшому передавали їх під контроль російських військових. 

Також НЗФ під керівництвом Рослякова незаконно затримували й викрадали громадян України. Деякі з викрадених досі є зниклими безвісти. 

Крім того, російські куратори доручили Рослякову координацію діяльності незаконно встановлених навколо Севастополя блокпостів, на яких також відбувалися затримання й обшуки громадян України. Росляков організував забезпечення блокпостів харчуванням і паливом. 

11 березня підконтрольні Рослякову підрозділи НЗФ отримали від російських окупантів зброю і набої. Під керівництвом Рослякова вони здійснювали «забезпечення громадського порядку» під час незаконного «референдума» 16 березня. 

Олег Росляков брав участь у перетягуванні командування українських військових частин і кораблів на бік російських окупантів, схиляючи їх до державної зради. 

За участь в окупації Севастополя Росляков отримав медаль «За звільнення Криму та Севастополя» та посаду «заступника губернатора м.Севастополя».