У Криму «суд» заарештував 9 кримських татар та ще одного відправив під домашній арешт. Їх затримали 5 березня у новій «справі кримських мусульман»

Крим
Фото: facebook.com/crimeansolidarity

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя відправив до СІЗО дев’ять кримських татар та ще одного під домашній арешт. Усіх було затримано 5 березня у Бахчисараї, Джанкої та Джанкойському районі після обшуків у їхніх будинках. ФСБ обвинувачує затриманих активістів та релігійних діячів у нібито участі у «терористичній організації» у рамках нової «справи кримських мусульман».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Вранці 5 березня співробітники ФСБ обшукали 10 будинків кримських татар у Бахчисараї, Джанкої та Джанкойському районі Криму. За підсумками були затримані Ремзі Куртнезіров, Наріман Аметов, Енвер Халілаєв, Арсен Кашка, Алі Мамутов, Вахід Мустафаєв, Мустафа Абдураманов, Мемет Люманов, Азіз Азізов та Рустем Османов.

ФСБ обвинувачує їх в участі у діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена на території РФ, але вільно діє у багатьох країнах світу. Всіх кримських татар обвинувачують за статтею 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).

Того ж дня «Київський районний суд» Сімферополя обрав запобіжний захід чотирьом із затриманих – кримськотатарським активістам з Бахчисараю Мемету Люманову, Азізу Азізову, Рустему Османову та Мустафі Абдураманову. Їх відправили до СІЗО №2 Сімферополя до 4 травня 2024 року.

6 березня «суд» відправив до СІЗО на два місяці п’ятьох затриманих жителів Джанкоя та Джанкойського району Криму: Енвера Халілаєва, Нарімана Аметова, Алі Мамутова, імама мечеті села Лобаново Вахіда Мустафаєва та активіста Арсена Кашка.

Крім того, «Київський районний суд» Сімферополя відправив колишнього імама мечеті в селі Лобаново Джанкойського району Ремзі Куртнезірова під домашній арешт до 4 травня. Куртнезіров має низку дуже важких захворювань, через що його не можна відправляти до СІЗО.