Кримського пропагандиста Дмитра Жмуцького в Росії оголосили в розшук за обвинуваченням у вимаганні грошей у чоловіка Тіни Канделакі

Крим
Дмитро Жмуцький у Батумі, Грузія, січень 2024 року. Фото: Facebook

У Тверському районному суді Москви 11 березня зареєстровані справи стосовно ексочільника «Ленфільму» Фьодора Щєрбакова та кримського журналіста-колаборанта Дмитра Жмуцького. Обидва обвинувачуються у вимаганні грошей в особливо великому розмірі, засідання щодо обрання запобіжного заходу призначене на 20 березня. МВС РФ оголосило їх у розшук і вимагає заочно арештувати.

Як передає ТАСС, справи Щербакова та Жмуцького пов’язані з вимаганням грошей у топменеджера держкорпорації Ростех Васілія Бровка – чоловіка Тіни Канделакі, гендиректорки телеканалу ТНТ. За версією слідства, підозрювані шантажували Бровка, загрожуючи опублікувати про нього якийсь компромат в Телеграм-каналі «Небрехня», якщо той не заплатить певну суму.

Ще двоє фігурантів цієї справи – Антон Сафонов та Станіслав Дайнеко, які нібито також створювали контент для каналу «Небрехня», затримані і в жовтні 2023 вже отримали обвинувальні вироки. Щєрбаков та Жмуцький тим часом успішно втекли за кордон. 19 лютого 2024 року обидва оголошені у федеральний розшук.

Дмитро Жмуцький та Фьодор Щєрбаков. Фото: antimafia.se

Щербаков очолював «Ленфильм» з 2020 року, а до того працював на «Первом канале» Росії, в агенції «Интерфакс» та апараті уряду РФ.

Дмитро Жмуцький в минулому –  відомий кримський журналіст. До окупації  півострова він був редактором провладного тижневика «Республика», який ймовірно фінансувався «регіоналами». Одночасно він був кореспондентом російського агентства «РИА Новости».

Жмуцький радо зустрів окупацію Криму, отримав посаду головного редактора журналу «Деловой Крым», створеного для залучення інвесторів до підсанкційного півострова та реклами. Менш ніж за рік виїхав до Москви, а в 2020-му повернувся до Криму і шукав роботу.

У 2021 році Дмитро Жмуцький був призначений прес-секретарем кремлівського проекту  «Арткластер «Таврида» – скандально відомого молодіжного культурного форуму, заради якого забудували заповідні землі мису Меганом під Судаком. У 2019 році за рішенням «судакської влади» частина території заповідника «Мис Меганом» втратила охоронний статус. Попри протести місцевих мешканців незаймані землі Меганому варварськи забудовують та знищують.

Будівництво освітнього центру у рамках проекту Арт-кластера «Таврида» у бухті Капсель на заповідних землях мису Меганом. Фото: tavrida.art

Яку роль  Дмитро Жмуцький відіграв у справі про вимагання грошей у Бровка наразі  невідомо. Та цікавіше інше. На своїх сторінках в соцмережах він повідомив, що перебуває в Грузії у «фітнес-подорожі». Останні короткі відео в Facebook із Батумі датовані січнем 2024 року.

За інформацією джерел ЦЖР, Дмитро Жмуцький тікав з Криму дуже швидко, а потім – увага! – подав документи на відновлення українського паспорта в ДП «Документ» у Стамбулі і очікує на його отримання. Сподіваємось, ця інформація зацікавить компетентні органи.