Заступниця голови виборчкому в Криму та голова тертиоріальної комісії отримали підозри за організацію виборів Путіна

Крим
Фото: ТАСС

Заступниці голови окупаційної виборчої комісії в Криму Ірині Гузєєвій та голові територіальної виборчої комісії Залізничного району Сімферополя Артуру Бабаку повідомлено про підозру у колабораційній діяльності за організацію так званих виборів президента РФ на території півострова.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

«За даними слідства, Гузєєва залучила більше 4 тисяч своїх підлеглих для проведення «поквартирного інформування» громадян. Під час цих «заходів» прокремлівські агітатори чинили тиск на виборців, а також збирали інформацію про кримчан незгодних з окупаційним режимом», – повідомили в СБУ.

Артур Бабак, за даними слідства, призначав керівників та затверджував склад дільничних виборчих комісій. Він також вів активну пропагандистську діяльність серед молоді півострова, регулярно проводячи «дні юного виборця» та «пізнавально-патріотичні години».

Ірині Гузєєвій та Артуру Бабаку повідомлено про підозру за ч.5 ст.111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Нагадаємо: 

  • Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо генерального директора захопленого державного підприємства «Видавництво і друкарня «Таврида» Юрія Бабенкова, який друкував фейкові бюлетені для тимчасово окупованих регіонів України та сприяв проведенню незаконних виборів.
  • СБУ повідомила про підозру 57-річній Світлані Кочмурадовій, в. о. генерального директора захопленого державного підприємства «Видавництво і друкарня «Таврида» з Сімферополя, яка друкувала для окупантів бюлетені для незаконних виборів у вересні 2022 року.