Знищено морський тральщик ЧФ РФ «Ковровец» – ВМСУ

Крим

Сили оборони знищили російський тральщик ЧФ РФ “Ковровец”.

Про це повідомили у службі зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

“Сьогодні вночі Силами оборони України знищено морський тральщик ЧФ РФ проєкту 266-М “Ковровец”. Військово-Морські Сили ЗС України разом з побратимами продовжують наближати нас до Перемоги”, – йдеться в повідомленні.

“Ковровец” – тральщик проекту 266-М. Його головне завдання – пошук та знищення морських мін. Водотоннажність корабля становить 500 тонн. Це 61-метровий корабель, який може розвивати швидкість до 16 вузлів (близько 30 км/год). Екіпаж налічує 50 осіб.

“Ковровец” озброєний артилерійською установкою АК-306 калібру 30 мм, а також двома кулеметами калібру 12,7 мм. Він також оснащений тральним обладнанням для пошуку мін, гідроакустичною станцією та системою радіоелектронної боротьби. “Ковровец” був прийнятий на озброєння Чорноморського флоту Росії 30 грудня 1974 року.

Раніше повідомлялось, що ВМСУ підтверджує ураження судна забезпечення «Коммуна» ЧФ РФ у Севастополі, яке загорілося 21 квітня у порту.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter