Удари по Керченській поромній переправі ускладнили логістику окупантів на Таврійському напрямку – Плетенчук

Крим
Уражений ракетою ATACMS пором на Керченській переправі в окупованому Криму, 30.05.2024. Фото: Facebook Генштаб ЗСУ

Ракетні удари Сил оборони України по Керченській поромній переправі ускладнили логістику російських окупантів на Таврійському напрямку.

Про це заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу «Еспресо».

«Ми про це в принципі неодноразово казали, що в Криму і надалі будуть відбуватися подібні ситуації з тими об’єктами, які є частиною військової інфраструктури, логістики. Так, минулий тиждень в цьому сенсі був насичений подіями й переправа є одним з таких ключових моментів, найцікавіших насправді моментів, пов’язаних зі спроможностями нашого ворога у тому напрямку. Тому що воно все взаємопов’язано, сьогодні десь там вибухнуло, а завтра ускладнений підвоз, наприклад, палива на позиції ворога. Та сама переправа – це фактично була основна логістична гілка для забезпечення угрупування, яке знаходиться в Криму і відповідно угрупування, яке знаходиться на півдні нашої країни», – сказав Плетенчук.

Він уточнив, що йдеться загалом про Таврійський напрямок.

«Раніше це не дуже афішувалося, ця інформація, але достатньо часто від експертів можна було почути питання: так, а як вони все ж таки щось туди доставляють? – Тому що міст, як ми казали, фактично не забезпечував логістику, адже залізниця не вивозила важкоброньовану техніку й вони не ризикували навантажувати так конструкцію мосту. Суходолом залізниця недобудована, про яку дуже багато вони розповідають, і відповідно залишалася лише морська логістика, причому військово-морська логістика так само вже не працювала через те, що вихід в море великих десантних кораблів закінчувався для них, ви самі знаєте як, дуже сумно. Тому вони використовували пороми для того, щоб перевозити й живу силу, й важку техніку, й залізничні вагони, тому це було єдине правильне рішення – цю логістику так само обірвати», – наголосив Плентенчук.

Він додав, що наслідки на полі бою також будуть відчутні не одразу: «Згодом, звісно, коли будуть виснажені ті запаси, які вже є в Криму – це має позначитися і на лінії бойового зіткнення».

Як повідомлялось, вночі 30 травня Сили оборони України успішно уразили ракетами ATACMS Керченську поромну переправу російських окупантів у Криму. Суттєві ушкодження зазнали залізничний і автомобільний пороми. В ніч на 31 травня Сили оборони уразили ракетами «Нептун» поромну переправу і нафтовий термінал порту «Кавказ» в Краснодарському краї РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter