«Завідувачку архівом» окупаційної «адміністрації Джанкоя» засуджено до 8 років за організацю незаконних «виборів»

Крим
Будівля окупаційної «Адміністрації Джанкоя». Фото: dzhankoy.rk.gov.ru

Деснянський районний суд Києва оголосив вирок «завідувачці архівним сектором» окупаційної «адміністрації Джанкоя», яка організовувала незаконні вибори на території тимчасово окупованого Криму. За колабораційну діяльність її заочно засуджено до 8 років позбавлення волі.

Відповідний вирок було винесено 30 травня. 

У липні 2022 року вона добровільна обійняла посаду «председателя участковой избирательной комиссии избирательного участка № 67 города Джанкой Республики Крым», чим сприяла реалізації окупаційної політики РФ на тимчасово окупованому півострові.

Як повідомили в пресслужбі Головного управління Служби безпеки України в АРК, засуджена також веде активну пропагандистську діяльність серед кримських дітей.

«Зафіксовано, що колаборантка проводила так звані «виховні зустрічі» зі школярами. Під час цих «заходів» вона поширювала російську пропаганду та псевдоісторію», – повідомили в СБУ.

Деснянський районний суд Києва визнав її винною у колабораційній діяльності та засудив до 8 років позбавлення волі без конфіскації майна. Вирок оголошено заочно. Покарання засуджена відбуватиме одразу після затримання українськими правоохоронцями. 

Нагадаємо: 

  • Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо генерального директора захопленого державного підприємства «Видавництво і друкарня «Таврида» Юрія Бабенкова, який друкував фейкові бюлетені для тимчасово окупованих регіонів України та сприяв проведенню незаконних виборів.
  • СБУ повідомила про підозру 57-річній Світлані Кочмурадовій, в. о. генерального директора захопленого державного підприємства «Видавництво і друкарня «Таврида» з Сімферополя, яка друкувала для окупантів бюлетені для незаконних виборів у вересні 2022 року.