Підполковник Володимир Докучаєв з Криму, який в 2014 році перейшов на бік ворога, отримав підозру в дезертирстві і держзраді

Крим

50-річний підполковник Володимир Докучаєв з Бахчисарая АР Крим, який в 2014 році перейшов на бік російських окупантів, отримав підозру від Державного бюро розслідувань. Йому інкримінують дезертирство і державну зраду.

Про це з посиланням на підозру ДБР повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 50-річний підполковник Докучаєв Володимир Ілліч з Бахчисарая служив за контрактом на посаді заступника начальника центру по роботі з особовим складом Центру оперативного (бойового) забезпечення Військово-Морських Сил ЗСУ (військова частина А3835).

Під час окупації і незаконної анексії АР Крим Російською Федерацією Володимир Докучаєв навесні 2014 року відмовився виконувати накази свого командування про передислокацію військової частини з Бахчисарая до Одеської області. 

В березні 2014 року Докучаєв перейшов на бік ворога і став заступником командира полку по роботі з особовим складом військової частини 86863 68-го окремого морського інженерного полку 22 армійського корпусу Чорноморського флоту РФ з дислокацією у Євпаторії.

Дії Володимира Докучаєва кваліфікували як дезертирство і державну зраду – за ч. 1 ст. 408 і ч. 1 ст. 111 КК України в редакції від 5 квітня 2001 року. Йому світить від 10 до 15 років позбавлення волі.

На початку березня 2014 року Володимир Докучаєв давав коментарі українським медіа про перехід військової частини в Бахчисараї під контроль російських окупантів без жодного пострілу.

  • Як повідомляв ЦЖР, 32-річний військовослужбовець-зрадник з Феодосії Дмитро Нестеров влітку 2023 року ліквідований під час ракетного удару на тимчасово окупованій українській території. Саме він причетний до вбивства сімох людей у селі Правдине на Херсонщині в ніч на 12 квітня 2022 року.