В Євпаторії й на заході Криму окупанти в очікуванні десанту будують нові фортифікації і модернізують існуючі

Крим

ЦЖР та партизанський рух АТЕШ фіксують збільшення інженерно-фортифікаційних споруд (ІФС) на вʼїзді до Євпаторії,  облаштування вогневих позицій на головній набережній окупованого міста і модернізацію збудованої  нещодавно лінії оборони по всьому західному берегу окупованого РФ Кримського півострову. 

Дорогою до  Євпаторії, приблизно за 7 кілометрів до стели на вʼїзді у місто з боку Сімферополя, на узбіччі зʼявилась мережа нових вогневих точок. 

Агенти руху АТЕШ також зафіксували, як Збройні Сили РФ  активно модернізують старі позиції по цьому узбережжі, побудовані ще у 2023-му році.  

За даними партизан, облаштовують ІФС поблизу окупованої Євпаторії військовослужбовці 68-го окремого морського інженерного полку.

“Солдати (від ред.) все частіше обговорюють перспективи використання Україною винищувачів F-16 та ракетного озброєння по всьому півострову. 

Ця інформація є важливою для розуміння поточної ситуації, пошуків слабких місць на узбережжі та підготовки до оперативної ліквідації існуючих вогневих позицій.”, – йдеться у повідомленні АТЕШ. 

Стрілецькі гнізда окупаційна армія розмістила на реконструйованій набережній Валєнтіни Тєрєшковой в окупованій Євпаторії. Укріплення, складені мішками з піском, зустрічаються кожні 100 – 200 метрів. 

Прості фортифікації в межах міста і системи укріплень берегової лінії вздовж 7 кілометрів траси Р25 Сімферополь  – Євпаторія можуть знадобитися для оборони у разі висадки десанту на західному узбережжі Кримського півострова. 

Лінія берегової оборони на відрізку у  ~7 км на автодорозі до окупованої Євпаторії. 16.06.2024 р. Джерело фото: соцмережі.

Лінія берегової оборони на відрізку у ~7 км на автодорозі до окупованої Євпаторії. 16.06.2024 р. Джерело фото: соцмережі.

У квітні 2024 року ЦЖР  зафіксував нові укріплення на значній частині західного узбережжя Кримського півострова і у приморських районах Херсонської області.

За даними супутника Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA), росіяни не припиняли модернізацію своїх ІФС на ділянках  с.Чорноморське – с. Міжводне – с. Сєверне, а також далі на північ півострова Бакальська коса – с. Поротове.

У північно-західній частині Криму більшість пляжів і всього чорноморського узбережжя закриті для цивільних з 2023 року. Цього літа окупанти лише під кінець червня відкрили доступ до деяких курортних зон. Зокрема, вони частково зняли заборону відвідування з пляжів с.Оленівка, на яких тепер місцеві і відпочивальники можуть потрапити на море, подолавши окопи і “зуби дракона”. 

Пляж с. Оленівка. 08.06.2024 р. Джерело фото: соцмережі.

Пляж с. Оленівка. 08.06.2024 р. Джерело фото: соцмережі.