Україна опинилася на межі диктатури: 9 партій зробили заяву

Після видворення Міхеїла Саакашвілі з країни Україна, як і за часів Віктора Януковича, опинилася на межі диктатури.

Відповідну спільну заяву поширив у Facebook «Рух нових сил», передає Центр журналістських розслідувань.

Під ним, крім самого РНС, підписалися: ДемАльянс, Громадянська позиція, Народний контроль, Європейська партія України, «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «Громадянський рух Хвиля».

Вони вважають, що влада зробила політичну розправу над «одним з лідерів опозиції», порушила права людини і завдала шкоди міжнародній репутації України.

«Це злочин має бути розслідувана. Всі посадові особи, які порушили закон і свої посадові обов’язки, повинні виявитися на лаві підсудних», – йдеться в заяві.

«Ми вимагаємо забезпечити повернення Михайла Саакашвілі в Україну, надавши йому можливість захистити свої права і гідність в українських судах, відповідно до норм українського законодавства і міжнародного права», – заявляють партії.

Українців просять підтримати це звернення. «Ми, як і за часів Януковича, виявилися на грані диктатури», – аргументують автори звернення.

«Ми закликаємо світових лідерів і дипломатів дати принципову оцінку політичним репресіям, до яких вдаються українські влади. Практика призначення винних не в суді, а шляхом публічних заяв генерального прокурора, практика вигнання неугодних з країни повинна назавжди залишитися в радянському минулому», – заявляють партії.

На їхнє переконання, «президент Порошенко став на шлях підміни закону свавіллям».

«Ми попереджаємо, що будь-які спроби подальших розправ над опозиційними лідерами та активістами отримають наш консолідований і тверду відповідь», – заявляють 9 партій.

12 лютого лідера партії «Рух нових сил», екс-президента Грузії і колишнього голову Одеської обласної держадміністрації Міхеіла Саакашвілі затримали і вивезли до Польщі на підставі того, що він звідти в’їхав в Україну з порушенням процедури.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine