У РФ знищують архівні картки з відомостями про репресованих в СРСР – директор Музею історії ГУЛАГу

Влада

У РФ знищують архівні облікові картки з відомостями про репресованих в СРСР. 

Про це заявив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Коммерсант».

Романов написав листа раднику президента Росії Михайлу Федотову, в якому попросив розібратися в ситуації. За інформацією видання, в ньому йдеться про те, що облікові картки почали знищувати на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року. Згідно з цим наказом, картки з інформацією про репресованого громадянина СРСР і його перебування в ГУЛАГу слід знищувати після досягнення нею 80 років.

«У випадку, якщо в’язень вмирав або гинув в таборі, його особиста справа відправлялося на безстрокове зберігання. А якщо людина звільнявся, то його справа знищувалося, але складалася архівна картка», – розповів виданню Романов.

Директор музею дізнався про дії наказу випадково, коли один з партнерів музею шукав дані про репресованого селянина. В управлінні МВС по регіону йому відповіли, що облікова картка знищена.

«Коли є документ, його фальсифікувати практично неможливо. А коли документа немає, можна придумати все, що завгодно», – сказав Романов виданню.

ГУЛАГ (Головне управління виправно-трудових таборів, трудових поселень і місць ув’язнення) – підрозділ НКВД (МВС) СРСР, яке керувало системою виправно-трудових таборів в 1934-1960 роках. Управління вважалося найважливішим органом системи політичних репресій СРСР. Загальна кількість жертв репресій становить 10-12 млн осіб.