Прокурор МКС Карім Хан обіцяє проаналізувати дії РФ під час війни в Україні

Влада
Карім Хан, прокурор МКС

Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан стурбований через російське вторгнення до України та задекларував, що суд може взятися за цю справу.

Про це йдеться в офіційній заяві прокурора МКС, яку має у розпорядженні «Європейська правда».

Прокурор МКС наразі перебуває у відрядження в Бангладеш, у зв’язку з однією зі справ Суду, однак планує слідкувати за подіями в Україні. Він також обіцяє подальші кроки у розслідування цієї справи.

«Після мого повернення до Гааги я планую видати детальнішу заяву стосовно ситуації в Україні, прояснивши мої оцінки та подальші кроки, які я бачу в рамках цієї справи», — заявив він.

Карім Хан нагадав, що його Канцелярія може втілити свою юрисдикцію для розслідування будь-яких актів геноциду, злочинів проти людства та військових злочинів, вчинених в Україні, йдеться у заяві.

Прокурор зазначив, що міжнародний злочин агресії як такий не може стати предметом розслідування, оскільки ані України, ані Росія не є сторонами Римського статуту МКС. За індивідуальною заявою України розслідування може стосуватися лише окремих осіб, причому обвинувачуваними можуть стати ті, що «скоював ці злочини, у тому числі давав накази, або робив інший внесок у скоєння таких злочинів».

Нагадаємо:

  • Щороку у грудні Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі оприлюднював звіт щодо вивчення ситуації в Україні. Аналіз справи було завершено у 2020 році, наступним кроком мало бути звернення до палати суду за дозволом на початок повноцінного розслідування. Однак цього досі не сталося.
  • Чому українська справа в Міжнародному кримінальному суді стоїть на паузі уже більше року, а також як початок її розслідування можна пришвидшити — у матеріалі «Чому призупинилося розслідування МКС ситуації в Україні».