Міноборони зобов’яже постачальників маркувати паливо для ЗСУ: дизель – червоним, бензин – зеленим

Влада
Бійці 4-ї окремої танкової бригади ЗСУ заправляють танк пальним. Фото: facebook.com/4tankova

Паливо для Збройних сил України буде марковане: дизель – червоним кольором, бензин – зеленим. Це дасть можливість його ідентифікувати та відслідковувати та зменшує можливість його незаконного продажу.

Про це повідомляє міністерство оборони України.

«В дизельне пальне буде додано фарбник яскраво-червоного кольору», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, постачання такого маркованого пального Міноборони планує налагодити вже наступного тижня. У ЗСУ марковане дизпаливо потрапить наприкінці листопада.

«Маркування дає можливість ідентифікувати та відслідковувати пальне, яке було закуплено винятково для потреб ЗСУ, та зменшує можливість його незаконного продажу. Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. Якість пального для військової техніки має надважливе значення», – йдеться в повідомленні.

Як вказують у військовому відомстві, промарковане пальне буде неможливо розбавити, щоб колір повністю зник. Навіть якщо його розбавити дуже сильно, дизельне пальне буде менш червоного або рожевого кольору.

«Для бензину також буде впроваджено свій барвник – зеленого кольору», – додали у Міноборони.

Наголошується, що в результаті нововведення ціна на дизель і бензин не зміниться.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter