Омбудсмен Лубінець звернувся до СБУ через публікацію Фаріон персональних даних студента з Керчі

Влада

Омбудсмен Дмитро Лубінець знову звернувся до Служби безпеки України щодо мовознавиці Ірини Фаріон. Цього разу через розголошення нею персональних даних студента Максима Глєбова з окупованого Криму.

Кілька днів тому Фаріон опублікувала скриншот електронного листа з іменем та прізвищем студента Максима Глєбова з півострова, який підтримав її позиції щодо важливості української мови. Згодом стало відомо, що юнака затримала ФСБ РФ: його змогли ідентифікувати завдяки цій відкритій інформації.

Лубінець нагадав про важливість захисту персональних даних й тиск окупантів на проукраїнських людей у Криму.

«Однак це не спинило Фаріон в умовах воєнного стану розголосити персональні дані хлопця. Це не тільки втручання у приватне життя особи, але і спричинена загроза особистої безпеки та життя студента. Утім, вона, з одного боку вчиняла кримінальний злочин, з іншого боку, підіграла окупантам. Результат очевидний!», — ідеться в Тelegram омбудсмена.

За фактом розголошення конфіденційної інформації він звернувся до СБУ й хоче, щоб дії Фаріон «належно проаналізували» й надали їм юридичну оцінку.

Представниця президента в Криму Таміла Ташева назвала вчинок мовознавиці «ницістю та злочином». Вона розповіла, що після моніторингу станом на зараз окупанти в Криму закидають «дискредитацію» щонайменше 535 українцям.

«Як представник президента України в АР Крим буду вчиняти дії, щоб притягнути до відповідальності за означені дії дану громадянку», — наголосила Ташева.

  • Раніше з Фаріон стався мовний скандал. Професорка Львівської політехніки у програмі журналістки Яніни Соколової сказала, що деякі військові бригади Азов і 3-ї ОМБр спілкуються російською мовою, заявивши, що не може назвати таких бійців українцями. Її висловлювання спричинили шквал критики. 7 листопада омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до поліції, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення через заяву Фаріон.
  • У Львівській політехніці заявили, що «не несуть відповідальності» за її висловлювання, а студенти вишу звернулися до правоохоронців. У Міносвіти наголосили, що підтримують студентів, але звільнити Фаріон може лише виш.