США виділять Україні новий оборонний пакет допомоги – Зеленський

Влада

Президент Володимир Зеленський після зустрічі із міністром оборони США Ллойдом Остіном та верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО у Європі Крістофером Каволі повідомив про новий оборонний пакет допомоги від США.

“Ми обговорили ситуацію на полі бою та її перспективи – те, як можемо посилити і нашу оборону, і наш рух. Є новий оборонний пакет для нашої держави від Сполучених Штатів. Я вдячний. Зокрема, буде більше артилерії – снарядів, які потрібні саме зараз”, – сказав глава держави.

За його словами, під час цієї зустрічі обговорювалися українські дії в Чорному морі та захист українського експортного коридору.

“Свобода мореплавства є фундаментальною цінністю для всього світу, і Україна довела тут, у Чорному морі, що ми здатні виганяти агресора з акваторії, яку він так хотів зробити мертвою”, – наголосив Зеленський.

Він також поінформував про проведені у понеділок кілька “вагомих нарад”. Перша, за його словами, стосувалася планування міжнародної комунікації на найближчі тижні: “Будуть відповідні події”.

Зеленський також провів наради з керівниками розвідки – ГУР, Служби зовнішньої розвідки: “Обидві працюють потужно, вдячний за це”.

Президент подякував усім, хто допомагає Україні.

“Я дякую всім, чия робота – зробити Україну, наших людей, наших дітей більш захищеними. І кожному українському солдату, кожному нашому сержанту, кожному офіцеру Сил оборони й безпеки України, усім, хто захищає державу та справді дбає про людське життя, я дякую!” – сказав президент.

Президент США Джо Байден у запиті на додаткове фінансування проситиме Конгрес виділити Україні 60 млрд дол.

Палата представників Конгресу США проголосувала за виділення Україні 300 мільйонів доларів на підтримку України. Ці кошти були вилучені з проєкту оборонного бюджету США.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter