Рада ухвалила закон про визнання результатів освіти, отриманої на окупованих РФ територіях України

Влада
чрезвычайное положение
Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Верховна Рада України ухвалила закон про процедуру визнання результатів навчання, отриманої громадянами на тимчасово окупованих  РФ територіях України. Для цього треба буде пройти атестацію.

Як повідомив нардеп з фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram, за законопроєкт №9591 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» у другому читанні проголосували 264 парламентарів.

Метою закону є забезпечення безперешкодної реалізації права громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території України, на продовження освіти шляхом відновлення механізму проходження атестації для визнання результатів такого навчання. Для цього запроваджується механізм, що визначає процедуру проходження такої атестації та продовження навчання в українських закладах освіти.

Законом передбачено відновлення можливості проходження атестації для визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Зокрема документом пропонується встановити, що особи, які проходили навчання на тимчасово окупованій території України можуть пройти атестацію для визнання результатів навчання та кредитів Європейської кредитно трансферної-накопичувальної системи (періодів навчання) в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Водночас передбачається, що особам, які проходять атестацію для здобуття вищої освіти, можуть бути зараховані результати навчання та кредити ЄКТС в обсязі не більше 75 відсотків загального обсягу освітньої програми.

Зазначається, що атестація не буде проводитись зі спеціальностей (професій), перелік яких затвердить Кабмін.

Окрім того, змінами до другого читання передбачене право громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, на здобуття або продовження здобуття освіти на території інших регіонів України коштом державного та/або місцевого бюджету з наданням місця в гуртожитку.

Як очікується, ухвалення закону та створення дієвого механізму захисту права особи на освіту, сприятиме процесу реінтеграції мешканців тимчасово окупованої території України.

Як повідомляє представництво президента України в Автономній Республіці Крим, у першому читанні законопроєкт №9591 Верховна Рада ухвалила 23 серпня 2023 року – в день проведення Третього саміту Кримської платформи.

Проєкт закону був розроблений за ініціативи Представництва у співпраці з Міністерством освіти і науки України та народними депутатами.

«Прийняття Закону є ключовим аспектом для захисту одного з базових прав людини – права на освіту, а також сприяє реінтеграції мешканців тимчасового окупованих територій в освітній простір України. Його метою є залучення кваліфікованих осіб до окремих галузей української економіки, в яких є нестача робочої сили, а в майбутньому, після деокупації територій уникнення імовірного кадрового голоду», – зазначили у відомстві.