Україна отримала черговий пакет допомоги від Німеччини: БМП Marder, тягачі з напівпричепами та снаряди

Влада
БМП Marder 1A3 десантно-штурмових військ Збройних сил України. Фото: ДШВ ЗСУ

Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні. До нього, зокрема, увійшли бойові машини піхоти Marder з боєприпасами, тягачі з напівпричепами, медичні всюдиходи та артилерійські снаряди.

Про це повідомляється на сайті німецького уряду.

Повний список нового пакету військової підтримки:

20 БМП Marder 1A3 з боєприпасами (раніше передані 60);
2380 155-мм артилерійських боєприпасів (раніше: 19530);
танк для розмінування Wisent 1 (раніше: 11);
2428 телефонів з криптошифруванням (раніше: 239);
2 тягачі HX81 та 2 напівпричепи (раніше: 79/74);
5 всюдихідних гусеничних медичних транспортних засобів Carrier Warthog (раніше: 5);
9 транспортних засобів ( вантажівки, мініавтобуси, всюдиходи) (раніше: 300);
2 автомобілі швидкої допомоги (раніше: 47).

Як повідомлялось, минулого тижня Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. До нього, зокрема, увійшли танки Leopard 1A5, гусеничні транспортери Bandvagn 206, вантажівки, тягачі, оглядові радіолокаційні станції Ground Observer 12 та патрони.

21 листопада 2023 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час візиту до Києва оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на суму 1,3 млрд євро, який включає, серед іншого, чотири додаткові системи протиповітряної оборони IRIS-T-SLM, а також 20 тисяч артилерійських боєприпасів 155-мм калібру і протитанкове озброєння.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter