Окупаційний комендант Мелітополя Сєргєй Семенчатенко отримав заочний вирок за порушення законів і звичаїв війни

Влада
Російські військові на центральній площі окупованого Мелітополя і «комендант» Сєргєй Семенчатенко. Фото: Интерфакс і sudreporter.org

Російський військовий Сєргєй Семенчатенко, який після окупації Мелітополя був призначений на посаду «коменданта», незаконно ув’язнював мешканців регіону, принижував та знущався над затриманими, заочно отримав максимальне покарання, передбачене санкцією ч.1 ст.438 КК України (порушення законів та звичаїв війни), – 12 років позбавлення волі. Справу розглянули в закритому засіданні, тому що близькі родичі потерпілої та свідків залишаються на окупованій території.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відкриті джерела.

Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав винним у порушенні законів і звичаїв війни «коменданта воєнной коментадури» Мелітополя, російського військовослужбовця Сєргєя Семенчатенка, командира тактичної групи 22-ї окремої ордена Жукова бригади оперативного призначення, в/ч №3642 Національної гвардії РФ (Росгвардія).

Справу розглядали в закритому засіданні, оскільки близькі родичі потерпілої та свідків залишаються на окупованій території. Текст вироку в Єдиному державному реєстрі судових рішень заборонений до оприлюднення

Проте з матеріалів справи та тексту підозри, опублікованому на сайті Офісу Генерального прокурора, відомо, що Сєргєй Семенчатенко з 21 по 25 травня 2022 року ініціював затримання, викрадення та нелегальне ув’язнення особи, що перебуває під захистом – громадянки України, в.о. директора ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти». 

Жінку доставили у «військову комендатуру», яка розміщувалася на той час в Мелітополі в приміщенні за адресою вул. Івана Алєксєєва, 26, (до окупації там знаходилися ДАІ, відділ державної міграційної служби та приміщення підрозділу територіальної оборони). Під час ув’язнення потерпілу допитували вночі, обмежували в їжі і воді, в приміщенні не було санвузла, засобів гігієни, місця для відпочинку.

Таким чином суд вважає, що до потерпілої було застосовано насилля над життям й особистістю, зокрема, жорстоке поводження і наруга над людською гідністю – образливе та принизливе поводження. Суд визнав російського військовослужбовця винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України – порушення законів та звичаїв війни. Суд призначив росіянину максимальне покарання – 12 років позбавлення волі.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia), за участю захисника, якого було призначено державою, повідомляється на сайті суду.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter