Латвія і ще 20 держав створюють коаліцію для надання Україні безпілотників

Влада
беспилотник Москва

Глава оборонного відомства Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 країн для озброєння українських військових “тисячами” нових безпілотних літальних апаратів.

Про це повідомляє Bloomberg.

“Основна мета – зробити все, щоб якомога більше цих безпілотників було доставлено в Україну”, – сказав Спрудс.

За словами міністра оборони, це озброєння допоможе українським військовим у війні, в якій безпілотники стали важливим елементом бойових дій.

Ця заява Спрудса є першим свідченням масштабу ініціативи щодо безпілотників після того, як план був представлений на зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні, зазначає видання.

Спрудс відмовився надати подальші подробиці проєкту з безпілотників, заявивши, що “ми зараз перебуваємо на етапі, коли наближаємося до 20 партнерів”.

Безпілотники були на першому місці в списку військової техніки, яку шукало українське військове керівництво. Україна також будує флот військово-морських безпілотників, які вона розгортає для наведення на російські судна в Чорному морі.

  • Президент України Володимир Зеленський і Президент Латвійської Республіки Егілс Левітс підписали спільну декларацію про підтримку повноправної євроатлантичної інтеграції України.