Журналісти Bihus.info провели розслідування і дізналися, як 30 людей стежили за командою у номерах і сауні

Влада
СБУ вилучила диски з записами камер у комплексі, де приховано знімали команду Bihus.Info

Для стеження за командою проєкту Bihus.Info було залучено щонайменше 30 осіб. Камери було встановлено у готельних номерах та у сауні.

Про це повідомив керівник проєкту Денис Бігус.

За його словами, команда на початку грудня забронювала в етнокомплексі “Українське село” конференц-зал, альтанку з мангалом, 6 годин сауни й десяток номерів.

“За тиждень до нашого прибуття в комплекс приїжджав чоловік, якого дуже цікавив ресторан. Тільки не меню, а де стоїть ялинка, колонки та обігрівачі. Він забронював на 26 грудня (день до нашого заїзду) ті ж самі номери, що й у нас, і сауну”, – зазначив він.

Персонал розповів журналістам, що 26 грудня спостерігав “найдивніший корпоратив”: 30 людей замовкали щоразу, коли в ресторан заходили співробітники.

Наступного дня більшість із цих людей виїхала, проте залишилася невелика “оперативна група”, яка була на територію та коригувала зовнішні камери.

Камери було встановлено в усіх заброньованих командою приміщеннях, окрім конференц-залу. Також стеження велося в усіх спальнях. За словами Бігуса, в команді проєкту – переважно дівчата. Також камери були і в сауні, яку бронювали невідомі.

Працівниці проєкту також згадали, що бачили в кімнатах девайси, схожі на пожежну сигналізацію. Проте коли вдруге прийшли в номери, їх уже не було.

Юристи редакції Bihus.Info звернулись до правоохоронців з заявами за кількома статтями – зокрема щодо порушення недоторканності приватного життя і перешкоджання діяльності журналістів, через незаконне прослуховування та відеозйомку команди розслідувачів.

Крім того, Bihus.Info звернулись до СБУ – з вимогою визнати членів команди потерпілими у вже відкритому спецслужбою кримінальному провадженні.

Нагадаємо:

  • 16 січня 2024 року низка ресурсів поширили відео з записаними телефонними розмовами та матеріалами з прихованих камер за участі членів команди Bihus.Info. За словами співробітників, які є на відео, воно було змонтоване з записів, різниця між якими – декілька місяців. Керівник видання Денис Бігус повідомив у зверненні, що команду прослуховували майже рік. А на території комплексу, де проходив передноворічний виїзд Bihus.Info, невідомі встановили камери в номерах співробітників також із метою стеження.
  • 17 січня в СБУ повідомили, що розслідують незаконне прослуховування та відеозйомку команди Bihus.Info. Ввечері того ж дня представники СБУ приїхали до комплексу, де незаконно знімали команду, і вилучили носії з записами з камер відеоспостереження.