Кабмін спростив систему виплат сім’ям полонених, зниклих безвісти та загиблих військовослужбовців

Влада
ЗСУ

Кабмін України спростив систему виплат сім’ям полонених, зниклих безвісти та загиблих військовослужбовців.

Це передбачено постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. №884 і від 28 лютого 2022 р. №168», яку уряд ухвалив на своєму засіданні, повідомляє пресслужба Міноборони.

«Тепер Міністерство оборони отримує спрощений доступ до деяких державних реєстрів та можливості електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів», – йдеться у повідомленні.

Як вказується, це дозволить оперативно встановлювати членів родини, яким належить грошове забезпечення військовослужбовців, захоплених у полон або зниклих безвісти. Зміни також стосуються встановлення повного кола членів сім’ї загиблих, яким належить одноразова грошова допомога в розмірі 15 мільйонів гривень.

«Наша чітка позиція: родичі загиблих, зниклих безвісти або полонених воїнів не мають витрачати час та зусилля на доведення очевидних для них речей. Якщо у держави є така інформація – це відбуватиметься автоматично після відповідної перевірки громадян. Взаємодія із державними реєстрами створює саме таку систему. Це значно спростить і прискорить процес виплат родинам», – заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.

Як повідомлялося, українські юристи розробили сайт правової допомоги для сімей військових, полонених, загиблих, зниклих безвісти та ветеранів. Це юридична базова довідка, яка допоможе зорієнтуватися – до яких органів звернутися, які документи подати туди, на які пільги можна розраховувати.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter