ЗСУ випробували новий ударний дрон від Brave1

Влада

Мінцифри представило новий ударний дрон Shoolika mk6, створений учасниками кластеру Brave1, Сили оборони вже випробували його.

Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Розробники зі SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6. Безпілотник може завдавати точних ударів й особливо ефективний у нічних операціях – у нього топові нічні візуальні системи», – йдеться у дописі.

За інформацією Федорова, дрон має дальність дії до 10 км, може нести навантаження до 6 кг, має високоточну систему керування. А ще Shoolika mk6 стійкий до впливу РЕБ.

Зазначається, що Сили оборони вже випробували Shoolika mk6 і дали свій фідбек: дрон важливий для тактичних операцій, особливо в нічний час.

Безпілотник уже отримав допуск до експлуатації та перебуває в процесі отримання кодифікації НАТО. У планах – покращити систему штучного інтелекту для автономних місій і камер, щоб краще шукати цілі та змінювати курс для коригування ударів з повітря.