Антоніну Марцелєву, яка першою на ТОТ Запоріжчини запустила освітній процес за російськими стандартами, заочно засудили до року позбавлення волі

Влада
Антоніна Марцелєва, колаборантка. Фото: скріншот відео «Крым 24»

Вчительку молодших класів з Мирного на Мелітопольщині Антоніну Марцелєву, яка запустила першу школу на ТОТ Запоріжчини за російською програмою, залякувала мешканців громади вилученням дітей з родини, в разі, якщо вони ігноруватимуть навчальний процес, та роздавала інтерв’ю на підтримку країни-агресора, заочно засудили до одного року позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Комунарського районного суду міста Запоріжжя.

В квітні 2022 року голова Мирненської селищної громади Юрій Радьков, який отримав від росіян посаду керівника Мирненської окупаційної «адміністрації», призначив Антоніну Марцелєву, яка до цього шість років пропрацювала вчителькою молодших класів, виконуючою обов’язки директора школи.

Жінка спланувала та організувала освітній процес у віджатій школі за стандартами та навчальними планами РФ, закликала інших вчителів до співпраці з державою-агресором, а батьків змушувала віддавати дітей до школи, у разі відмови погрожуючи їм вилученям дітей з сімей.

В матеріалах справи наведені свідчення колишніх колег Марцелєвої: «13 квітня 2022 року, коли вчителі прийшли на роботу, до кабінету заступників директора зайшов Юрій Радьков та почав вмовляннями та погрозами переконувати вчителів запустити освітній процес. На питання, як він буде організований, Радьков відповів, що без «Історії України» та «Захисту України». У зв`язку з відмовою вчителів у співпраці, на 18 квітня 2022 року було призначено збори колективу, під час яких гауляйтер призначив на посаду директора школи Антоніну Марцелєву».

Врешті, Мирненська школа наприкінці квітня 2022 року першою на тимчасово окупованій території Запоріжчини запустила освітній процес за російськими освітніми стандартами. Учням видали підручники російською мовою, натомість всі українські підручники були вивезені з бібліотеки. Пізніше мирненці розповідали, що обгорілі залишки художньої літератури та стендів з українською символікою бачили на смітниках. 

Влітку 2022 року Марцелєва їздила в Крим на «перенавчання», де з вчителями-колаборантами зустрічався заступник міністра освіти РФ Алєксандр Бугаєв. В ефірі пропагандистського ТБ колаборантка розповідала, що «переймає досвід колег з чудовим настроєм і дуже хоче повернутися додому, щоб навчати дітей вже по нових стандартах».

Організоване Антоніною Марцелєвою святкування «Дня защітніка Отєчєства» в Мирненській школі на окупованій Мелітопольщині. Фото з соцмереж

Антоніна Марцелєва керує окупаційним навчальним закладом і зараз: пропонує дітям прийняти участь у всеросійських конкурсах, використовує російську символіку, знімає пропагандистські відео, залучаючи дітей і пропагуючи співіснування з Росією. В школу на «розмови про важливе» запрошують військових російської армії та збирають допомогу учасникам «СВО».

Комунарський районний суд м. Запоріжжя ухвалив визнати Антоніну Марцелєву винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.111-1 КК України (пропаганда у закладах освіти), та призначив їй покарання – один рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, а також займатися будь-якою діяльністю, пов’язаною з освітнім процесом строком на десять років.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter