Верховна Рада ухвалила закон про демобілізацію строковиків

Влада
чрезвычайное положение
Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Верховна Рада 23 лютого ухвалила ініційований президентом закон про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану. Документ передбачає, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

За ухвалення законопроєкту №11035 «Про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про військовий обов’язок і військову служб»” щодо строків строкової військової служби» проголосували 319 депутатів, повідомив нардеп фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

«Парламент схвалив законопроєкт №11035 щодо строковиків. Одразу за основу та в цілому», – написав Железняк.

Він зазначив, що закон ухвалено з пропозиціями Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Законом встановлюється, що під час проведення загальної мобілізації і дії правового режиму воєнного стану строковики, термін військової служби яких закінчився під час воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються в запас у строки, визначені указом президента України. Водночас передбачається, що такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації впродовж 12 місяців з дня звільнення в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати службу.

  • 22 лютого президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №11035.
  • З 24 лютого 2022 року в Україні діє правовий режим воєнного стану. Зараз призов на військову службу відбувається за мобілізацією. Нові призови на строкову службу не проводяться, оскільки заборонені законодавством. Однак донині на службі залишаються строковики, призвані до воєнного стану.