Нідерланди замовили в Чехії для України колісні САУ DITA

Влада
Чеська cамохідна артилерійська установка DITA. Фото: Excalibur Army

Нідерланди замовили у Чехії для України 9 новітніх самохідних артилерійських установок DITA калібру 155 мм з дальністю стрільби 39 км.

Про це повідомляє міністерство оборони Нідерландів.

«Самохідна гаубиця DITA – це сучасна система вогню, здатна вражати цілі на відстані десятків кілометрів. Україна має велику потребу в цій зброї», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, САУ DITA – це частина великого нідерландського замовлення для України, яке постачають два виробники в Чехії.

155-мм САУ DITА виготовляє чеський виробник та експортер озброєння Excalibur Army. Самохідна артилерійська установка оснащена вдосконаленою бортовою системою управління та автономною надбудовою.

DITA використовує боєприпаси стандарту НАТО 155 мм з дальністю стрільби 39 км. Вона розроблена на оригінальній чехословацькій концепції гаубиць Dana vz.77, побудованих на шасі вантажного автомобіля Tatra.

Шляхом високого рівня автоматизації DITA має високу скорострільність лише з двома членами екіпажу – водієм та командиром, боєкомплект САУ становить 40 снарядів. САУ має сучасну бортову систему управління, можливість швидкого розгортання на бойових позиціях, згортання з них та гарну прохідність.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter