Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку до 25 років та про запуск електронного кабінету військовозобов’язаного

Влада

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Володимир Зеленський підписав проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

“Проєкт Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (далі – проєкт Закону) розроблено за ініціативою Головнокомандувача Збройних Сил України з метою зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку”, – йдеться в картці законопроєкту.

Зазначається, що реалізація проєкту Закону України унормує питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву як складової військового резерву людських ресурсів.

Також Зеленський підписав закон про електронний кабінет військовозобов’язаного.

У картці відповідного законопроєкту №10062 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану” зазначається, що 2 квітня закон повернули до ВР з підписом президента.

Верховна Рада 16 січня підтримала в цілому проєкт закону про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій.

У Міністерстві оборони України заявили, що планують запустити електронний кабінет військовозобов’язаного у другому кварталі 2024 року.

В кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації і далі ці дані уже будуть використовувати ТЦК.

Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) і демобілізація військових після 36 місяців служби.

Крім того, законопроєкт пропонує запровадити обмеження для громадян, які протягом 10 днів з дня вручення повістки не виконали зазначеного обов’язку або не з’явилися до ТЦК та СП(чи закордонної дипломатичної установи). Серед таких пропозицій:

  • тимчасове обмеження виїзду за межі України;
  • тимчасове обмеження у праві водіння автомобіля;
  • накладення арешту на кошти та інші цінності, які, зокрема, зберігаються в банках.

До другого читання проєкту закону народні депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.